Sdílení obsahu

Filmplanet.to CZ – online seriály a filmy zdarma 2024

Filmplanet.to – tisíce filmů a seriálů zdarma

Filmplanet.to je stránka, která nabízí možnost sledovat širokou škálu filmů a seriálů zdarma a online bez zdlouhavého stahování. Denně jsou na stránku přidávány nové kousky, a dokonce jako jedna z mála nabízí i původní české a slovenské filmy a seriály. Najdete zde prakticky vše, co hledáte od nejnovějších sérií po starší hitovky, nejnovější filmy, které běží v kině, anebo novinky z dílen Netflixu, HBO GO a dalších. Výběr seriálů a filmů se navíc neustále rozrůstá a rozrůstat i bude, což je zjevné ze sekce „Připravujeme“.

Hned na první pohled je jasné, že se redaktoři o web svědomitě starají. Stránka je celkově velice pěkně a přehledně strukturovaná. Rozložení stránky se přizpůsobí i menším obrazovkám na kterých se vyhnete nepříjemným pop up reklamám. Novější filmy a seriály jsou v HD kvalitě, vhodné zejména pro sledování na tabletech a smartphonech. Kvalita videí je ovšem nedostatečná pro velké obrazovky a Smart TV, kde je pak lepší využívat buď oficiálních strhovacích služeb, případně pak i tyto filmy zdarma stáhnout třeba na Ulozto_cz nebo konkurenčním FastShare.

Filmy i seriály s českým dabingemi v originálním znění s titulky

Filmplanet nabízí tisíce filmů a seriálů, u mnohých je na výběr mezi českým dabingem a originálním zněním s titulky. Některé, především starší seriály, jsou ale výjimkou, ty jsou na stránce dostupné pouze v českém znění. Ikony seriálů a filmů jsou šikovně otagované, takže hned poznáte, zda jsou přístupné v češtině, v originále s titulky, nebo v obou verzích.

Překvapivé se může zdát, že i některé nové filmy či seriály jsou dostupné pouze s dabingem, jako příklad lze uvést novou vánoční komedii Milostná past (Love hard) či Hru o trůny. Většina titulků je skutečně v češtině, jen výjimečně jsou ve slovenštině. Titulky jsou ve valné většině dobře synchronizované, takže neruší celkový filmový/seriálový prožitek, a hlavně se s nimi nemusíme nikde shánět a hledat, které pasují k jaké verzi videa.

Filmplanet nabízí české seriály a filmy

Zajímavostí tohoto serveru je výběr českých filmů a seriálů. Pro Filmplanet toto představuje velkou výhodu, jelikož neexistuje mnoho webů, které nabízejí původní české pořady, filmy a seriály online, i když je pravda, že weby typu Kukaj.to, Bombuj.si a i třeba novější typu Svetserialu.to nebo Playfilm.to již nabízejí opravdu hodně videí všeho druhu.

Jen pro příklad našeho zběžného vyhledávání na Filmplanet.to naleznete například oblíbené Pelíšky či oceňovaný seriál z roku 1988 Cirkus Humberto. Z novějších seriálů je na stránkách Sanitka 2 a dokonce i její původní verze Sanitka z roku 1984. Krom českých pořadů je na stránce k vidění i polský seriál Zmijovisko.

Jde o pár příkladů toho, co můžete najít, a pokud jde o známější film nebo seriály, tak typicky není problém je na Filmplanet.to najít.

Filmplanet.to – filmy a seriály na přání

Úžasnou funkcí serveru je možnost registrace, která následně umožňuje požádat o film a seriál na přání. Ze zkušenosti je běžné, že lidé moc této možnosti nevyužívají, ze starších návrhů je nicméně zřejmé, že admini se snaží požadavkům diváků vyhovět, jak nejrychleji můžou. Z nejnovějších komentářů je ale znát jisté rozčarování týkající se správy stránek od druhé poloviny roku 2021.

Až do dubna 2021je možné sledovat aktivní komunikaci mezi adminem a diváky, avšak od té doby jako by se po adminovi slehla zem. Někteří uživatelé si stěžují na chybějící díly seriálů nebo na nemožnost přehrát některé soubory. Z aktuální nabídky filmů a seriálů je ale nicméně jasné, že se o stránku stále někdo stará a neustále přidává aktuální a populární pořady. Je ovšem také možné, že jde o automatizovaný proces, kdy jsou nová videa i informace načítána z nějakého zdroje, a na web se uveřejňují bez lidského přičinění. Jde ale o spekulaci, jak přesně funguje přidávání na FilmPlanet.to opravdu nevíme.

Má Filmplanet nějaké nedostatky?

Doposud jsme na Filmplanet.to pěli v podstatě jen chválu. Pár vad na kráse bychom však i zde našli, toto jsou ty nejdůležitější:

AdBlock
Foto: Stocklib

Velký počet reklam

Reklamy jsou na stránce přítomné opravdu na každém kroku, respektive kliku. Hned při načtení stránky vás přivítá celá lišta reklam, která stránku ovíjí jako nějaký had. Nicméně toto není pro weby poskytující online a zdarma seriály nijak neobvyklé a je to cena, kterou divák musí být ochoten zaplatit, pokud chce sledovat film zdarmaa online bez stahování. Při spouštění nových filmů vás pak čeká nepříjemný maraton zavírání pop up reklam a případně i krátká YouTube reklama. Pak už si můžete svůj film vychutnat bez reklam a přerušování.

Starší seriály, například The Lost World (1999), se nicméně přehrávají bez reklam. Množství reklam a jejich typ se odvíjí od druhu přehrávače, respektive stránky, kde je obsah uložen. Proti inzerci vám nepomůže ani Adblock, jehož zapnutí znemožňuje videa přehrát.

Poněkud omezený výběr

Byť je nabídka seriálů a filmů opravdu bohatá, pár nedostatků by se tu přeci jen našlo. Filmplanet.to se zřejmě na rozdíl od svých konkurentů nerozhodlo následovat rostoucí trend v oblíbenosti korejských a japonských pořadů.

Na stránce byste tak marně hledali korejské seriály, či japonské anime, a obecně se zdá výběr animovaných seriálů také poměrně omezený, například zde nenaleznete seriál Bojack Horseman. Nicméně se na Filmplanet.to dají ojediněle najít korejské filmy a japonské hrané filmy jako například Potulný Samuraj Kenšin.

Omezený výběr mezi dabingem a titulky

Tento nedostatek může být pro různé diváky různě podstatný, avšak někteří lidé nedají na originální znění dopustit. Fakt, že se u některých filmů a seriálů nedá vybrat možnost původního znění s titulky, by se dal považovat za negativum především u populárních a nejnovějších filmů a sérií. A to hlavně s ohledem na zhoršující se kvalitu českého dabingu.

Celkové hodnocení Filmplanet.to

Vcelku se dá stránce Filmplanet jen máloco vytknout. Stránka nabízí široký výběr seriálů a filmů a na rozdíl od svých konkurentů nabízí i původní české seriály a filmy. Jedná se o výborný web, který nabízí valnou většinu oblíbených filmů a seriálů zdarma a online. Videa jsou ve skvělé kvalitě, často s možností výběru mezi původním zněním a dabingem.

Jedinou větší nevýhodou je počet reklam, které nejde nijak zablokovat. Pokud jste však běžným návštěvníkem webů, které nabízejí pořady zdarma, tak vás toto nepřekvapí. Na jednu stranu zde nenaleznete korejské seriály a anime, které jsou dnes běžně dostupné například na Kukaj.to, na druhou stranu tu naleznete různé zakopané poklady, především v podobě starých pořadů a českých seriálů. Pokud tedy nemůžete najít svůj oblíbený pořad z dětství, určitě se zkuste prolistovat širokou nabídkou na Filmplanet.to.

Filmplanet.to
  • Celkové hodnocení
4

Celkové hodnocení FilmPlanet.to

Filmplanet.to je designově pěkně zvládnutý web, který nabízí opravdu hodně filmů a seriálů ke zhlédnutí zdarma, ovšem celkový dojem trochu kazí hodně reklamy i v některých ohledech nedotažený výběr toho co sledovat. To se týká zejména nějakých chybějících epizod nebo i známějších filmů.

Odesílám
Vaše hodnocení
5 (1 hodnocení)

Podobné články

Back to top button