Sdílení obsahuUlozto_cz

FreeFilm.to CZ online nefunguje. Kde najít filmy zdarma?

FreeFilm.to a FreeSerial.to nefungují. Co se stalo?

V polovině listopadu 2021 přestaly fungovat jedny z nejoblíbenějších webů nabízejících filmy a seriály ke sledování online zdarma. Jde o velmi oblíbené FreeFilm.toFreeSerial.to, které každý měsíc sbíraly miliony návštěv a díky ohromné nabídce videí v originálním znění s titulky nebo i CZ nebo SK dabingem šlo o naprostou špičku na českém a slovenském trhu.

STAHUJTE FILMY ZDARMA Z ULOŽTO ZDE

Bohužel pro všechny fanoušky těchto webů si začaly všímat zámořské asociace MPA (Motion Picture Association) a ACE (Alliance for Creativity and Entertainment) (druhou zmíněnou můžete znát z roku 2019, kdy žaloba na servery s filmy a seriály znamenala omezení nabídky i konec webu TopSerialy).

Tyto asociace zažalovaly v Kalifornii řadu webů z celého světa, které nabízely streamované filmy a seriály. Asi pak tedy nepřekvapí informace, že právě tato žaloba se dotkla i majitelů FreeFilm.to a FreeSerial.to.

Vrátí se FreeFilmy a co hrozí provozovatelům u českých soudů?

Jde o poměrně zajímavý případ, protože si tyto asociace vynutily od registrátora domény nebo poskytovatele prostoru pro web Cloudflare, aby vydaly informace o provozovateli. Doména tak dnes nefunguje a hlásí akorát neexistující stránky, a zrušeny byly také sociální sítě Facebook a Instagram. Po FreeFilmech jako by se slehla zem, a bohužel to nevypadá, že by se minimálně v brzké době na tomto cokoliv změnilo.

Na druhou stranu je také pravda, že české soudy považují v pořádku vkládání odkazu na videa, respektive embedování videí, podobně jako když někdo vloží video z YouTube na svůj web. Zjednodušeně řečeno podle české legislativy můžeme odkazovat na cokoliv, i když tento odkaz vede na obsah porušující autorská práva. Protiprávní je uchovávat a nabízet tato videa ze svého serveru, což ale (velmi pravděpodobně) nebyl případ FreeFilmy, které nabízelo pouze vkládaná videa z různých zahraničních serverů.

V zásadě by šlo (minimálně z laického pohledu) o totožný případ, jako řešila Pirátská strana, která vyhrála soud po tom, co na ní byla podána žaloba za identicky zaměřené weby s filmy a seriály. Soud jednoznačně uznal, že embedovaná videa jsou v pořádku.

U českých soudů by tak (z našeho laického pohledu) takřka jistě provozovatelé FreeFilm.to vyhráli a žaloba by byla zastavena. Problém je, že provozovatelé jsou žalováni v USA, takže se možná bude řešit, jestli Česká republika bude ochotna někoho vydat za zločin, který u nás ani není zločinem, případně jestli se spor urovná jinak. Vše uvidíme v budoucnu a o novinkách budeme informovat.

Proč si FreeFilm.to a FreeSerial.to našly tolik fanoušků?

Miliony návštěv měsíčně mají v zásadě jedny z největších webů u nás, a vlastně není zase tak překvapivé, že jedním z nich byly stránky s online filmy a seriály. Sledovat videa online je sice stále jednodušší a různé služby nabízejí spoustu obsahu, ovšem vše má své pro a proti.

Oněch služeb je poměrně hodně a mezi největší patří:

Problém je, že používat třeba Netflix je sice velmi pohodlné a dnes nabízí i české filmy, ale tyto služby se snaží velmi předhánět exkluzivním obsahem a svými vlastními filmy a seriály. Netflix zabodoval třeba kousky jako House of Cards, Stranger Things, Hra na oliheň (Squid Game) nebo řadou filmů, které se pravidelně umisťují i na Oskarech.

Hulu má Příběh služebnice, Amazon plánuje velké věci s Pánem prstenů. HBO má Hru o trůny. Všechny služby nabízejí sice skvělý obsah a prvotřídní produkci, ale své pořady prostě nesdílejí s ostatními. Je to na jednu stranu pochopitelné, ale pro diváka i v zásadě neúnosné. Aby se dostal ke všemu, potřeboval by si zaplatit spoustu služeb. Jedna nebo dvě ještě nevadí, ale dohromady by se cena vyšplhala klidně i na tisíce korun každý měsíc.

Oficiální streamy u nás často také chybí

Druhým obrovským problémem je, že řada těchto služeb v ČR ani (zatím) není.

Disney+ se všemi marvelovkami, pixarovkami, Star Wars nebo klasickými i novými disneyovkami, funguje jen v omezeném množství států, a k nám má dorazit až v polovině roku 2022, tedy téměř 3 roky od spuštění v USA a Kanadě.

HBO Max taky přijde až v roce 2022. I kdyby si tedy chtěl někdo zcela legálně pustit film nebo seriály na některé z těchto služeb, měl by smůlu.

Možností je pak využít VPN, která může maskovat naši lokalitu, a tedy se k daným službám můžeme dostat i z ČR, ale zase to znamená si platit další službu navíc, tedy další náklady, které sice nejsou vysoké, ale dohromady se to sečte v docela vysokou částku.

Jak vše vyřešil hudební průmysl
Foto: Freepik

Proč tedy neoficiální streamovací služby a jak toto vyřešil hudební průmysl?

Obloukem se tak dostáváme k tomu, proč weby jako FreeFilm, FreeSerial a mnoho dalších získávají na popularitě. Prostě ničím podobným nejsou omezeny. Nabízí veškerý obsah na jednom místě v dostatečné kvalitě a bez potřeby cokoliv platit. To celé pouze za to, že divák odkliká a zavře nějaké reklamy, což se dá typicky přežít.

Nejde tedy nutně o to, že by lidé nechtěli platit za kvalitní služby, ale že zatím neexistuje taková, která by oficiálně shromažďovala exkluzivní obsah všech možných oficiálních streamovacích služeb. Neoficiální weby tak mají vlastně konkurenční výhodu, protože nic nemusí řešit a divák má na jednom místě prostě vše.

Zatímco hudební průmysl má toto v zásadě vyřešeno díky službám jako Spotify nebo Apple Music, které nabízejí v zásadě libovolnou hudbu na jednom místě, takže posluchač si jednu zaplatí a poslouchá na jednom místě, co chce, u filmů a seriálů něco podobného citelně chybí, a bohužel to pak znamená také rozkvět pirátského sledování a stahování obsahu, za který by si klidně diváci zaplatili, jen nemají jak, nebo nechtějí platit zbytečně za službu, kterou využijí minimálně.

Kde sledovat filmy a seriály namísto FreeFilm / FreeSerial?

Pokud jste byli fanoušky jednoho nebo obou těchto webů, bude se bohužel shánět stejně dobrý web poměrně složitě. Alespoň podle nás šlo o nejlepší takto zaměřené weby u nás, zvlášť pak pro ty, kteří chtějí sledovat filmy a seriály i v originálním znění s titulky, a ne tedy jen CZ dabing. Podíváme se ale na to, jaké jsou možnosti.

Oficiální streamy

Ano, Netflix a spol prostě (snad jen zatím) nenabízí tolik obsahu a hlavně všechen obsah, který potřebujeme, na druhou stranu je to prostě nejpohodlnější a nejpříjemnější způsob sledování filmů i seriálů.

Snad se jednou dočkáme nějaké služby, která různé streamovací kanály shromáždí, nebo se prostě společnosti dohodnou a obsah si vymění nebo pronajmou, aby divák dostal pokud možno co nejvíce na jednom místě.

Tak či onak je pravda, že bychom si měli zvyknout se dívat na filmy a seriály legálně a podpořit tak tvůrce a umění, do kterého se nalilo obrovské množství peněz a práce, aby daný film nebo seriál mohly vzniknout v tak dobré kvalitě, jakou dnes vyžadujeme.

Konkurenční neoficiální služby

Miliony návštěv denně i naše recenze ukázaly, že FreeFilm.to byl velmi pravděpodobně nejlepší podobně zaměřený web na sledování filmů zdarma, hlavně pak pro sledování v originále s titulky. Bohužel je potřeba najít alternativu, která pro vás bude asi znamenat využití jiných stejně zaměřených webů. Vzhledem k tomu, že žaloby již míří i na samotné provozovatele webů, kteří umisťují odkazy na videa (respektive poskytují embedovaná videa), tak je otázka, kolik provozovatelů se zalekne a raději provoz ukončí.

Pokud jste na online streamy s reklamami zvyklí, asi budete hledat podobné služby. Podívat se můžete na recenze podobných webů a vybrat si ten, který se vám bude líbit a vyhovovat nejvíce. Všechny mají svá pro a proti, takže jde hlavně o to si zkusit, které nabízí to, co přesně hledáte. Inspirovat se můžete mezi top 5 weby s online filmy zdarma, ale ve zkratce mezi doporučované podle hodnocení i návštěvnosti patří tyto weby:

Ulozto_cz filmy mp3 písničky a knihy zdarma bez registrace
Foto: Ulozto.cz

Stahování filmů zdarma – Ulozto, FastShare a další

Pokud vám nevyhovuje online streamování filmů nebo vám prostě výše zmíněné služby nevyhovují, můžete přejít na možnost stahování zadarmo. Vše má svá pro a proti. Videa a soubory musíte sice nejdříve stáhnout, což trvá, na druhou stranu služby jako Ulozto_cz nebo FastShare.cz nabízejí v zásadě všechno, na co si jen vzpomenete ke stažení zdarma i bez jakékoliv registrace.

To znamená filmy a seriály (a vlastně cokoliv dalšího) v maximální kvalitě ve verzích s dabingem nebo v originále s titulky. Na druhou stranu nejde okamžitě kliknout na Play a dívat se, protože stažení prostě trvá, a v případě stahování zdarma je i omezena rychlost, kdy se pak filmy nebo seriály stahují typicky v řádu desítek minut.

Pokud vám nevadí si malinko zaplatit, využít můžete neomezeného stahování, kdy pak stahujete maximální rychlostí vašeho internetového připojení, nebo si klidně video rovnou pustíte online, bez reklam a v plné kvalitě, tedy bez potřeby stahovat cokoliv. V přepočtu typicky stažení nebo okamžité spuštění filmu online stojí kolem 5 Kč (cena závisí na velikosti souboru, takže seriály jsou obecně ještě levnější, filmy v HD+ kvalitě pak dražší), což je pořád dost dobrá cena za to, že vás opravdu nic neruší. Navíc stále zůstává možnost stahovat zadarmo, když na sledování nespěcháte.

Obrovská výhoda je také ve stabilitě těchto služeb. Třeba takové Uložto funguje přes 10 let, ustálo různé soudy a vzhledem k byznys modelu, kdy obsah nahrávají sami uživatelé, najdete obrovské množství souborů všeho druhu. To samé pak můžeme říci i o FastShare, které funguje v podstatě úplně stejně. Nabízí sice o něco méně souborů, ale zase levnější kredity nebo i tarify s neomezeným stahováním.

STAHUJTE ZDARMA Z ULOŽTO ZDE STAHUJTE ZDARMA Z FASTSHARE ZDE

Další způsoby stahování?

Další možnosti jsou různé P2P sítě, které sice nabídnou skoro cokoliv, ale také s výrazným rizikem toho, že stáhnete něco, co prostě nechcete. Jestli můžete, využijte raději jiných způsobů typu Uložto, které soubory i kontrolují antivirovými programy.

V zásadě je sice pravda, že se takto dá stáhnout (téměř) cokoliv zadarmo, ale pořád je tu ono stahování, které trvá, nemožnost pustit video rovnou online, a také fakt, že pokud stahujeme video, tak ho automaticky také na čas i sdílíme, což znamená, že tímto způsobem stahování se dopouštíme protiprávního jednání, třebaže nevědomky.

Podobné články

Back to top button