Stahování a sdílení

Jak si vybrat službu pro online sledování filmů a seriálů

Zrychlování internetu přineslo nové trhy. Služby jako Netflix HBO GO nebo u nás zatím nedostupné Disney+ všechny nabízí streamování online filmů a seriálů, které si můžeme bez stahování pustit prakticky kdykoliv, když jsme připojeni k internetu. Problém je v tom, že těchto služeb je stále více a bohužel nejsou úplně nejlevnější. Každá stojí pár stovek korun, což není tak hrozné, ale platit si všechny může znamenat každoměsíční provětrání peněženky klidně o několik tisíc.

Jestli vám toto nevadí nebo prostě stahujete z Ulozto_cz, tak není problém a tento článek můžete s klidem zavřít. Podíváme se v něm totiž na to, jak si vybrat co nejlepší službu právě pro vás, abyste jich pokud možno nemuseli platit více a ušetřili.

Netflix je ověřenou klasikou a světovým lídrem na poli streamování

Jedničkou celého trhu je jednoznačně Netflix. Nabízí nejširší nabídku filmů i seriálů, ale co je dnes stále důležitější, své exkluzivní tvorby. Na Netflix se dnes točí fláky i za stovky milionů dolarů, které jsou obvykle k vidění pouze v kinech a jen několikrát do roka. Netflix do své tvorby investuje miliardy dolarů, a rozhodně nejde o nekvalitní blbiny. Filmy jsou pravidelně oceňovány i těmi nejprestižnějšími filmovými cenami včetně Oscarů.

Na Netflixu najdeme tisíce titulů od klasických seriálů po nové kousky. Protože na českém divákovi Netflixu opravdu záleží, tak je o obsah postupně opatřovány titulky, ale také přidávány české filmy a seriály. Jde o více než 150 titulů hlavně naprosté klasiky. Co se titulků týče, tak někdy jde vidět, že překlad vznikal možná až automatizovaně, ale naštěstí se situace zlepšuje a hlavně neustále přibývají nové počeštěné tituly. Pokud vám nevadí vše sledovat bez titulků, stačí si Netflix přepnout do angličtiny a rázem se vám nabídka filmů a seriálů znásobí.

Když mluvíme o nabídce, tak v té Netflix opravdu exceluje a nabízí jednoznačně nejširší portfolio, a to nejen co do počtu, tak do žánru. Kromě filmů a seriálů najdete i stand-up comedy, ale také sbírku dokumentů.

Cena je trochu vyšší, ale tarif za 199 Kč měsíčně je ještě překousnutelný. Pokud chcete Netflix sledovat v jednom čase na až 4 více zařízeních současně a hlavně ve Full HD nebo 4K kvalitě, je potřeba tarifu za 319 Kč měsíčně. Ovládání, technická stránka i vše ostatní je ale suverénně nejdál, a pokud opravdu nevíte, jakou službu vybrat, tak Netflix je rozhodně skvělou volbou, se kterou nemůžete šlápnout vedle.

HBO GO nabízí nové filmy i vlastní tvorbu

Síla HBO GO tkví nejen v tom, že jde o velmi levnou službu. 129 Kč měsíčně je velmi příjemná cena a co se týče nabídky, tak ta také rozhodně není marná. HBO produkuje také své vlastní pořady, nejznámější jsou pak Hra o trůny nebo hitová minisérie Černobyl. Kromě toho nabízí HBO GO také obsah z díly další streamovací služby Hulu, která je domovem třeba seriálu Příběh služebnice.

Přestože Netflix dlouhodobě vede v nabídce titulů, tak HBO GO je důstojnou konkurencí (a vlastně jedinou rozumnou konkurencí u nás). Hlavně jestli chcete sledovat exkluzivní tvorbu obou služeb, která je na mimořádně kvalitní úrovni, tak nezbude, než si obě služby platit. Pokud bychom si měli jednu vybrat, tak by vyhrál Netflix, který je sice dnes s HBO GO srovnatelný, ale obsahu pro české diváky opravdu rychle přibývá.

Disney+ u nás zatím není, ale máme se na co těšit

Disney+ je na trhu se streamováním videoobsahu sice nováčkem, ale už tak si získal miliony předplatitelů. Jak název napovídá, službu zaštiťuje Disney, pod kterou spadají mimo jiné třeba studia jako Marvel, Pixar, Lucasfilm, ale od roku 2019 také 20th Century Fox. To mimo jiné znamená, že na Disney+ jde najít všechny Marvelovky, Pixarovky, Star Wars, Simpsonovi, Futuramu, ale také všechny filmy a pohádky od Disneyho. Jak je vidět, jde hlavně o rodinnou zábavu pro všechny. Jestli tak máte děti, bude Disney+ pravděpodobně jasnou volbou, protože právě tahle služba je na sledování pohádek naprostou jedničkou.

Na druhou stranu Disney vlastní také podíl v Hulu, na kterou bude pravděpodobně sunout ne úplně rodinné filmy hlavně z dílny 20th Century Fox, které vytvářelo i pro děti nedostupné horory, jmenovitě jde třeba o celou sérii Vetřelce, ale také Marvelovky, které původně studio koupilo od samotného Marvelu, hlavně pak X-Meny ale také Deadpoola.

Sbírka titulů na Disney+ je tak opravdu impozantní a díky akvizici řady studií může nabízet naprosté pecky, které bude časem velmi pravděpodobně po vypršení smluv s dalšími streamovacími službami přesouvat pouze pod svá křídla a nabízet tak tento obsah exkluzivně u sebe.

Podobné články

Back to top button