Sdílení obsahu

Najfilmy CZ – sleduj filmy online zdarma a bez stahování

Najfilmy – recenze webu, kde sledovat filmy zdarma

Když na podzim minulého roku skončil server Freefilm.to, mnohé to nemile překvapilo. Sledování filmů online v češtině nebo alespoň s CZ titulky se stalo o poznání složitějším. A najít nějakou rovnocennou stránku mohlo být docela obtížné.

Filmy je sice možné si stáhnout například z ulozto_cz, ale někteří preferují sledování filmů online, bez zdlouhavého stahování. Najfilmy mohou pro mnohé představovat dobrou alternativu stránky Freefilm, která již dnes nefunguje.

Najfilmy je již dlouho zajetá stránka, která fungovala samostatně jako sesterský web najserialy.io, a dnes ji najdeme na adrese filmy.najserialy.io, nebo se na ní dostaneme přímo ze stránky najserialy.io.

Dříve bývaly stránky ve slovenštině a sídlily na slovenské doméně, tedy .sk.  Dnes je na stránkách vše v češtině, včetně titulek u nejnovějších filmů. Filmy jsou na webu většinou s českým dabingem a novější filmy jsou v originálním znění s titulky.

Uhlazený, minimalistický modro-černo-šedý design stránky vás osloví jako první, když filmy.najserialy.io navštívíte.

Na hlavní stránce vás nevítá plejáda reklam, jen občas jde kliknout na jeden z obrázků v záhlaví, což spustí pop-up reklamu. Je zjevné, že se autoři o web aktivně starají a neustále přidávají nové snímky.

Najfilmy – sledujte filmy s CZ dabingem a titulky

Web nabízí téměř dva tisíce filmů ve skvělé kvalitě. U nových filmů bývá na výběr mezi původním zněním s titulky a dabingem, pokud tato verze existuje. V případě starších filmů, které už vyšly na Blu-Ray a DVD, je pak přístupná jen verze s dabingem.

Zde záleží na divákovi, zda preferuje CZ dabing nebo nedá na originální verzi dopustit. Původní české filmy byste ale zde hledali jen marně.

Miniatury filmů jsou šikovně otagované, nejen že na nich hned zjistíte, v jaké verzi je film dostupný, ale i hodnocení na ČSFD, délku filmu a rok vydání.

Filmy je možné vyhledávat i podle vašeho oblíbeného režiséra či herce, což nám připadá jako zajímavý nápad, zejména pokud vezmeme v úvahu filmový výběr Najfilmů.

Ne u všech herců a režisérů najdete nějaký film, nicméně se o nich můžete dočíst něco zajímavého v obsáhlé biografii.

Najfilmy nabízí nejen filmové trháky ale i snímky pro fajnšmekry

Knihovna webu je opravdu široká, nabízí přes půl druhého tisíce filmů z celého světa. Zajímavostí Najfilmů je výběr filmů, který by mohl člověka překvapit.

Najdete zde filmové trháky a oblíbené kousky jako Harryho Pottera či Pána prstenů, aktuální filmy, které běží v kinech, například nového Spidermana, ale i méně známé filmy, které ocení jen skutečný milovník filmů.

Krom kasovních trháků jsou tu mnohé snímky, na které byste běžně nenarazili. Zejména jsou zde filmy i z jiných zahraničních studií než pouze z Hollywoodu, včetně anime, japonských a korejských filmů.

Z americké produkce pak za zmínku stojí například Free Guy, často opomíjený film s Ryanem Reynoldsem, který je jinak online jen těžko k sehnání. Z novějších filmů zde najdete například Black Widow a další.

Filmy, které jsou stále v kinech, mohou být na stránce přístupné v podobě kinoripu, který bude nahrazen ve chvíli, kdy půjde vytvořit kopie z Bluray disku nebo oficiálního streamu. Kvalita filmů se časem změní, až bude HD verze filmu dostupná na zdrojových stránkách.

AdBlock
Foto: Stocklib

Najfilmy a reklamy, které nezablokuje ani AdBlock

Jako na všech stránkách s filmy a seriály online se ani na Najfilmech nevyhneme velkému množství reklam. Samotná stránka je zdánlivě bez reklam, ale v případě přehrávačů mluvíme už o něčem jiném.

Před spuštěním filmu je nutné zavřít alespoň dvě vyskakovací okna, dokázat, že nejste bot, a poté zavřít alespoň jedno další okno, než je vůbec možné kliknout na tlačítko play.

Tím se načte okno s reklamou na YouTube, a nakonec se pár reklam skrývá pod tlačítkem play na liště videa. Pak je časté, že bude opět potřeba nějaká okna pozavírat, pokud budete potřebovat přehrávání přerušit a opět spustit.

Takovéto množství reklam je poměrně otravné, nicméně je to cena za sledování filmu online a bez stahování. Proti reklamám nepomůže ani AdBlock a ve většině případů jeho zapnutí znemožní přehrávání videí.

Jako všechny podobné stránky mají Najfilmy jen malý vliv na množství reklam, jelikož okno s videem je tzv. embed a soubor samotný není na stránce vůbec přítomný. Množství reklam se tak časem mění,a ne vždy to bývá takto extrémní.

Celkové hodnocení filmy.najserialy.io

Za nás je hodnocení filmy.najserialy.io velmi pozitivní. Stránky mají přívětivý design, ve kterém se velice lehce zorientujete.

Obzvlášť kladně hodnotíme stránky pro jejich originální katalog, sbírka filmů je opravdu jedinečná a potěší výběrem starších filmů a snímků z celého světa.

Obsah se neomezuje pouze na americké filmy, ale nabízí divákovi i méně známé snímky z dílen francouzských, italských, japonských, korejských i dánských tvůrců.

Jistě, musíte strpět pěknou řádku reklam, ale určitě si tu přijdete na své. Reklamy, respektive jejich množství, představují největší negativum. Někomu by dále mohlo nevyhovovat, že si u většiny videí nemůže vybrat mezi českým dabingem a originálním zněním.

Vcelku je však na stránce vše, jak má být, a web Najfilmy rozhodně doporučujeme všem milovníkům filmů.

Najfilmy
  • Celkové hodnocení
4

Celkové hodnocení Najfilmy

Najfilmy je kvalitně zpracovaný web, jehož největší slabostí je výběr, který bohužel nedosahuje takové kvality, jako u sesterské verze Najserialy.io. Naopak největší předností je výběr menších a nezávislých filmů, které třeba ani neznáte, ale díky kterým si rozšíříte obzory.

Odesílám
Vaše hodnocení
4.5 (4 hodnocení)

Podobné články

Back to top button