Sdílení obsahu

Svetserialu.to – sledujte online seriály bez stahování a zdarma 2024

Svetserialu.to – recenze webu, který je skvělou alternativou placených streamovacích služeb

Tentokrát se v naší recenzi podíváme na zoubek Svetserialu.to, webu, který nabízí sledování seriálů online, bez stahování a zdarma.

Svetserialu je profesionální stránka s elegantním a efektivním designem, která očaruje hned na první pohled. Stránka vypadá skvěle a miniatury seriálů jsou dostatečně čitelné i na malých obrazovkách.

Jedná se o spíše novější stránku, která se může pro mnohé stát zajímavou alternativou placených poskytovatelů streamovaného obsahu jako Netflix, Hulu, Amazon Prime a další. Sledování seriálů bez nutnosti je stahovat je úžasný luxus dnešní doby. Dnes díky vysokorychlostnímu internetu už nemusíme čekat na načtení videa, nebo být nepříjemně překvapení načítáním obsahu během přehrávání.

Jako vždy se v recenzi zaměřujeme na celkovou funkčnost webu, rozsah nabídky seriálů, zda jsou seriály dostupné s dabingem nebo CZ titulky. Dále hodnotíme aktivitu adminů na webu Svetserialu.to a případné další nabízené služby. Rovněž se věnujeme množství a „otravnosti“ reklam při sledování.

Byť je Svetserialu.to spíše benjamínkem mezi již zajetými stránkami, kde je možné sledovat seriály zdarma online, určitě stojí za pozornost a bližší prozkoumání.

Web Svetserialu nabízí široký výběr filmů online a bez poplatků

Jako většina podobných stránek se i Svetserialu pohybuje v šedé zóně autorského práva. Spočívá v tom, že stránka jako taková neobsahuje nelegálně sdílený obsah, ale pouze na něj odkazuje.

Web svetserialu.to je lokalizován na Slovensku, kde podle SOZA (slovenského ochranného svazu autorského), je uznáváno, že použití embedovacích kódů neporušuje platný Autorský zákon. Jako takový tudíž nepodléhá licencování, což je výhodné především pro diváka.

V porovnání s placenými streamovacími službami může pak divák na svetserialu.to nalézt takový výběr seriálů, kvůli kterému by běžně musel platit více než jedné službě. Najdete tu tak například Euforii z dílen Netflixu, ale i seriál Veliká od HBO a mnoho dalších.

Mezitím oficiální služby, nabízející filmy a seriály, se musí prát o licenční práva na sdílení daného obsahu. To je s ohledem na diváka vysoce nevýhodné. Znamená to totiž, že není možné sledovat všechny oblíbené série u jednoho poskytovatele, a cena takových služeb se pak může blížit i jednomu tisíci korun za měsíc.

Oproti placeným službám je hlavní nevýhodou reklama v podobě vyskakovacích oken a celková kvalita obrazu, která je sice HD (nebo v případě nových sérií i ve 4K) a naprosto v pohodě pro sledování na počítači, tabletu či mobilu, ale na velké obrazovce už tak dobře nevypadá.

Samozřejmě oficiální služby mají mnoho výhod, zmiňme například automatické přehrávání dalšího dílu bez nutnosti se zvedat a manuálně na něj překliknout. Takové funkce jsou sice velice komfortní, na druhou stranu zcela zabíjí produktivitu jedince a vůli se od obrazovky odtrhnout.

Najdete zde nejnovější seriály, a nabídka se stále rozšiřuje

Svetserialu patří mezi jeden z novějších streamovacích serverů a má tedy tu nevýhodu, že zde chybí některé starší seriály a knihovna je poněkud chudší než například na Kukaj.to. Nicméně tu najdete všechny populární série a jejich nejnovější díly v rekordním čase.

Ze starších seriálů jsou tu spíše ty notoricky oblíbené jako Přátelé, Seinfeld, nebo například Buffy, přemožitelka upírů. Nejstarším seriálem je původní Star Trek z roku 1966, následovaný seriálem M.A.S.H. z roku 1977.

Pokud hledáte aktuálně vycházející série, pak jste na správném místě. Nové díly jsou na stránku přidávány téměř okamžitě. Nejdříve jsou většinou díly přístupné pouze v původním znění, titulky na sebe ale většinou nenechají dlouho čekat.

Stránka nabízí i korejské seriály a anime, české seriály tu ale nenajdete

Na stránce je nepřeberné množství seriálů z celého světa. Samozřejmě se tu nachází oblíbené americké a britské seriály, ale i slavné seriály z dalších zahraničních produkcí, zejména pokud byly vysílány například na Netflixu.

Nechybí zde ani korejské seriály (k-drama) či anime. Najdete tu tak například oblíbený Squid Game nebo Království Zombie. Z anime tu najdete klasiky jako Bleach nebo Evangelion, ale i novější série jako Banana Fish nebo Dororo. Právě korejských seriálů a anime je zde opravdu široký výběr.

Oproti podobným webům Svetserialu.to postrádá výběr českých seriálů, které tu nenajdete vůbec. Pokud jste tedy fanouškem českých seriálů, ať už hraných či animovaných, nebo si chcete pustit nějaký starší český seriál kvůli nostalgii, pak na tomto webu nepochodíte.

Tento fakt by se dal považovat za velké mínus, otázkou však zůstává, zda to není promyšlené rozhodnutí. Vzhledem k lokalizaci serveru na Slovensku je možné předpokládat, že klientela stránky obecně o české seriály tolik nestojí. Nicméně věříme, že pokud by někdo projevil o české seriály zájem, pak jim správa webu bez okolků vyhoví.

Na svetserialu.to si lze vybrat mezi seriály v originálním znění s CZ titulky a českým dabingem

Co hodnotíme velmi pozitivně je možnost výběru mezi originálním zněním s titulky a českým dabingem, pokud existuje. Většina seriálů, s výjimkou těch starších, nabízí obě alternativy.

Pod názvem seriálu, číslem série a epizody pak najdete lištu, která nese informace, zda je díl s titulky, s dabingem, nebo v obou verzích. Některé seriály pak mají extra tagy jako „novinka“, nebo nás informují o celkovém počtu dílů dané série.

Dokonce je možné si při vyhledávání vybrat, zda hledáte určitý seriál pouze s titulky, nebo i s dabingem. Ostatně vyhledávání je na svetserialu.to jedna radost. Seriály lze seřadit od nejnověji přidaných, podle abecedy, roku vydání, a je zde i možnost seřadit seriály podle hodnocení na ČSFD nebo IMDB.

Dále si lze zvolit tři různé žánry, což se může hodit, pokud hledáte něco podobného tomu, co máte rádi. Následuje výběr podle roku vydání, jestli je seriál ukončený nebo stále vychází, a nakonec lze seriály filtrovat i podle stanice či studia. Pokud tedy hledáte původní seriály Netflixu, Amazonu Prime a dalších, stačí si jen vybrat.

Při vyhledávání seriálů podle názvů pak můžete vyhledávat podle české i anglické alternativy. Například Breaking Bad tu najdete i pod českým názvem Perníkový táta. Vyhledávání dokonce automaticky nabízí seriály přímo související s danou sérií, takže například při hledání Buffy, přemožitelky upírů, nám stránka nabízí i seriál Angel.

Stránka nabízí sledování online, zdarma a téměř bez reklam

Přehrávání seriálů na svetserialu.to je opravdu jednoduché a komfortní. Přehrávače videí jsou stejně jako celá stránka jednoduché, ale efektivní, s nádechem elegance.

Web nabízí u každého dílu několik alternativních zdrojů. V případě, že jeden nefunguje, můžete tak vyzkoušet jiný. Navíc každý zdroj má jiný přehrávač a s ním spojené různé výhody i nevýhody.

Co hodnotíme pozitivně je i možnost pozastavit či posunout video i za pomocí klávesnice, což dříve nebylo možné. Tato možnost však nefunguje u všech zdrojů.

Reklam je na stránce opravdu minimum. V podstatě se s nimi setkáte jen při spouštění videa, což je v porovnání s konkurencí velký rozdíl. Na jiných stránkách se často setkáte s reklamou během jakékoli interakce s přehrávačem, nebo nově i s vyskakujícími okénky ve videu, které je potřeba pozavírat a velmi narušují požitek ze sledování.

Toto opravdu není problém svetserialu.to. Pro spuštění videa je potřeba zavřít malé okénko s reklamou, které brání kliknutí na tlačítko „play“. Následně se otevřou zhruba tři vyskakovací okna, které jednoduše zavřete a dál už nic. Dokonce i když přehrávání na moment pozastavíte, ani pak na vás žádná reklama nevyskočí.

Jediné, čeho jsme si všimli je, že u jednoho zdroje vyskakuje malé okno téměř při jakékoli interakci s přehrávačem a je velmi obtížné ho zavřít. Nicméně jedná se jen o jeden zdroj, který není ten hlavní.

Pokud vás i toto drobné množství reklam obtěžuje, můžete ji zablokovat za pomoci rozšíření prohlížeče typu AdBlock.

Co všechno svetserialu.to nabízí a co může vylepšit?

Podobně jako většina webů se seriály nabízí i Svetserialu.to možnost se zaregistrovat. Po přihlášení je divákovi umožněno vkládat komentáře, označit seriály, či jednotlivé díly jako shlédnuté, nebo přidat sérii na seznam oblíbených.

V komentářích u seriálů je pak možné i požádat o přidání nějakého seriálu. Dle nedávných komentářů správci webu rychle komunikují a jsou velmi ochotní rozšířit výběr, který nabízejí.

Pokud chcete být vždy v obraze, pak můžete sledovat stránku na Facebooku nebo Instagramu. Zde najdete nejnovější aktualizace, zejména, co se týká nejnovějších sezón oblíbených seriálů.

Celkově hodnotíme svetserialu.to velmi pozitivně a věříme, že má velký potenciál dostat se do čela žebříčků webů se streamovaným obsahem. Kvalita služby, přehlednost a lehká orientace jsou hlavními plusy, stejně jako opravdu rychlé přidávání nových dílů a celkově komunikace s diváky.

Z aktivity na webu je zřejmé, že se výběr seriálů rozrůstá den co den, a tak i prozatím zdánlivě omezená knihovna bude pravděpodobně brzy tak bohatá jako na nejoblíbenějších stránkách konkurence. Svetserialu.to je opravdu velmi povedený web, který si zaslouží vaši pozornost.

Svetserialu.to
  • Celkové hodnocení
4.5

Celkové hodnocení Svetserialu.to

Svetserialu.to nabízí super nabídku všech možných zahraničních sérií s dabingem i originálním znění. Jestli hledáte web, kde se na seriály dívat, tak tenhle je rozhodně správnou volbou. Jedinou nevýhodou je pak fakt, že chybí české seriály.

Odesílám
Vaše hodnocení
3.75 (4 hodnocení)

Podobné články

Back to top button