Koktejl

Aplikace Lidl Plus – karta plná slev a bonusů zdarma

Věrnostní program Lidl Plus

Jestli jste v poslední době byli v Lidlu, asi vám při placení neuniklo, že se pokladní ptají, jestli máte aplikaci nebo kartu Lidl Plus, případně jestli si ji nechcete náhodou založit. Lidl se tak na jednu stranu dostal díky věrnostní kartičce na úroveň ostatních obchodních řetězců, na druhou stranu tato karta opravdu stojí za to.

Podíváme se, jak karta Lidl Plus funguje, jak se zaregistrovat, jak jí používat, co díky ní získáte, ale také na některé oblasti, kde by mohlo přijít i nějaké to zlepšení.

Co je věrnostní karta Lidl Plus

Lidl Plus je věrnostní program, který ovšem nedostaneme ve fyzické podobě kartičky, kterou si nosíme v peněžence, ale ve formě aplikace zdarma do chytrého telefonu. To je velmi příjemné, protože si kartičku nikdy nezapomeneme (přeci jen mobil u sebe nosíme vlastně pořád), a nemusíme s sebou nosit další kartu, která zabírá místo. Navíc se nebudeme setkávat s nálepkami do speciálních kartiček nebo dokonce ani papírovými letáky – toto vše je součást aplikace.

Pro ty, kdo používají placení mobilem přes Google Pay, Apple Pay nebo jiné aplikace, jde pak o skvělou variantu věrnostní karty, protože není potřeba vytahovat peněženku nebo kartičku nahrávat do dalších mobilních aplikací. Výhoda je i v tom, že Lidl Plus nefunguje jen v českých prodejnách, ale i v těch zahraničních.

Má to ale samozřejmě i nevýhody, které pocítí hlavně ti, kdo chytrý telefon nemají nebo se necítí na to ho používat. Lidl Plus totiž nepřichází ve formě jak aplikace, tak karty, ale pro její používání, aktivaci kuponů a různých slev, je prostě potřeba umět chytrý telefon používat, což zvláště u starší generace může být problém. Je to škoda, protože právě těm by různé slevy, akce a kupony, které jsou vyhrazeny pouze pro držitele Lidl Plus, nejčastěji přišly vhod.

Doufáme, že se situace změní, protože přeci jen už se v Lidlu rozdávají letáky s návody k registraci (návod najdete také níže ve článku), tak už by nemusel být takový problém vytvořit zákaznické kartičky pro ty, kdo nechtějí nebo nemohou aplikaci Lidl nainstalovat a používat.

Lidl Plus kartička nabízí slevy i speciální kupony

Mezi 2 hlavní funkce Lidl Karty, díky kterým jsou nákupy levnější, patří slevy a kupony. Jde o trošku rozdílné funkce, které nefungují úplně stejně, tak si o nich něco povíme.

Slevy/ceny v aplikaci Lidl Plus

Slevy fungují velmi snadno a není potřeba je nijak aktivovat. U jednotlivých produktů v obchodě nebo přímo v aplikaci najdete slevy, které se na daný produkt vztahují. Slevu pak uplatníte prostě tak, že při placení načtete z aplikace kartičku Lidl Plus a je to, sleva se poté projeví na účtence.

Slevy také můžete využívat opakovaně, dokud jsou platné. Když najdete slevu na cokoliv, tak si toho můžete koupit vlastně neomezené množství, na což se sleva také vztahuje.

Kupony v aplikaci Lidl Plus

Kupony jsou od slev trochu rozdílné, přestože v principu mnohdy fungují vlastně stejně. Hlavně se musí přímo v aplikaci aktivovat, abyste je mohli použít. V aplikaci tedy přejdete na záložku Kupony a aktivujte ty kupony, které chcete.

Hlavní rozdíl od slev je v omezení toho, na kolik produktů můžete kupon využít. Typicky dostanete slevu například jen na nákup do 5 ks daného produktu. Kupony nemusí nabízet pouze slevy, ale také různé akce typu 3+1 produkt zdarma, nebo i různé akce na tematicky podobné produkty, tedy že například ke grilovacím klobásám dostanete sýr ke grilování za lepší cenu a tak podobně.

Registrace věrnostní kartičky Lidl Plus krok za krokem

 1. V každém obchodě Lidl můžete dostat i malý letáček, na kterém je registrace popsána. Tento letáček ale k registraci nepotřebujete, vše si můžete zařídit právě teď ze svého telefonu.
 2. Stáhněte si aplikaci do mobilu z oficiálních zdrojů. Pro mobily s Androidem jde o Google Play (aplikaci Lidl Plus pro Android najdete zde), pro majitele iPhonu pak App Store (aplikaci Lidl Plus pro iPhone najdete zde).
  Můžete také načíst telefonem tyto QR kódy, které vás rovnou dostanou na požadované adresy. Jde o stejné QR kódy, které najdete na letáčku, který se rozdává v prodejnách:
  QR kódy ke stažení aplikace Lidl Plus
 3. Po nainstalování aplikace se stačí zaregistrovat – Vyplníte jméno, zadáte heslo a potvrdíte SMS kódem, který vám přijde. Poté si jen vyberete prodejnu Lidl, do které chodíte nejčastěji (nebojte, slevy dostanete ve všech prodejnách v České republice i v zahraničí, kde program také funguje).
 4. Tímto je registrace dokončena a vy můžete Lidl Plus používat a ještě více ušetřit.

Jak kartu Lidl Plus používat a uplatnit slevy a kupony

Kartu je potřeba načít při každém nákupu. Jednoduše otevřete aplikaci Lidl Plus a ve spodní části obrazovky najdete tlačítko KARTA LIDL PLUS, které vypadá takto:

Karta Lidl Plus v aplikaci

Na tlačítko klikněte a zobrazí se kód, který jen načtete u pokladny do zařízení na zákaznické karty (pozor, nejde o platební terminál).

Pokud si nejste jisti, zeptejte se na pokladně, kde kartičku načíst, poradí vám a pomohou kartu načíst, abyste nepřišli o žádné slevy.

Další funkce aplikace Lidl Plus

Aplikace nefunguje jen pro uplatnění slev a kuponů, ale jako kompletní služba, ve které najdete všechno, co potřebujete nebo co dostanete, abyste to nemuseli nosit nebo schovávat. Kromě slev a kuponů najdete v aplikaci také:

 • Akční Lidl Letáky – jsou identické s těmi papírovými, takže už je nemusíte nosit domů
 • Účtenky – vždy, když během placení načtete Lidl Plus, tak se vám do aplikace uloží účtenka z daného nákupu. Při případné reklamaci už nemusíte schovávat papírovou účtenku, ale bohatě stačí ta z telefonu
 • Mapa prodejen – Všechny obchody Lidl najdete také na mapě i se všemi informacemi o otevírací době, ale také možností zapnutí GPS navigace

Podívat se můžete také na oficiální video. Je pravda, že je malinko více reklamní, ale to nevadí, účel splní:

Za každý nákup s aplikací dostaneme stírací los zdarma

Při načtení kartičky při nákupu dostanete v aplikaci také stírací los zdarma přímo do aplikace. Sice nejde úplně vyhrát peníze, ale můžete si setřít další kupony nebo slevy na jednotlivé produkty, nebo dokonce na celé nákupy. Setřít je možné třeba slevu v X korunách na celý nákup, nebo procentuální slevu z celého nákupu.

Je pravda, že povětšinou je los prázdný (jako tomu ostatně u stíracích losů bývá), ale i tak jde o pěknou možnost, jak zase nějakou tu korunu (desetikorunu nebo i stokorunu) na nákupu ušetřit, a to jen díky aplikaci, která je úplně zdarma a její zařízení trvá pár minut.

Celkové zhodnocení věrnostního programu Lidl Plus

Obvykle se velmi složitě kritizuje něco, co je vlastně úplně zdarma a dokonce nám to i nějaké peníze ušetří. Appka Lidl Plus tohle všechno splňuje a nabízí daleko širší záběr služeb, než klasické věrnostní programy. Nejde totiž jen o slevy, ale vlastně o komplexní informace o prodejnách, včetně uschování účtenek nebo snadného prohlížení letáků.

Jediná větší nevýhoda tak opravdu směřuje na fakt, že bez chytrého telefonu se prostě při použití nejde obejít a nejde tak mít pouze kartičku ve fyzické podobě. Chápeme, že vzhledem k potřeba aktivace kuponů by se přišlo o nějakou část funkcí, na druhou stranu i na pouhé uplatnění slev pro věrné zákazníky by se plastová karta opravdu hodila, i kdyby šlo pouze o variantu k aplikaci, tedy ne plnohodnotné nahrazení všech funkcí.

Všeho všudy si ovšem věrnostní program i použití aplikace velmi chválíme, samozřejmě se sem tam nějaké mouchy najdou, ale jde víceméně o naprosté drobnosti, které jsou snadno vyváženy zpříjemněním vlastně celého nákupu v Lidlu. Uvidíme, jestli se časem i plastová kartička na vyžádání nebude také rozdávat, protože pro ty, kdo nemají chytrý telefon, by se opravdu velmi hodila.

 • Celkové hodnocení
4.7

Celkový dojem z aplikace Lidl Plus

Aplikace Lidl Plus je víc, než jen věrnostní program pro zákazníky. Jde o kompletní souhrn všeho, co se týká Lidlu, ale nemusíte nic nosit s sebou. Na jednom místě najdete slevy, kupony, letáky, ale dokonce také opisy účtenek, se kterými můžete i případně reklamovat zboží a máte lepší přehled o svých útratách. Škoda jen, že kartičku nelze dostat také ve fyzické podobě, ale vše je opravdu jen ve formě aplikace.

Výhody

 • Slevy a kupony pro ještě levnější nákupy
 • Letáky
 • Úschovna všech účtenek z Lidlu
 • Vše úplně zdarma

Nevýhody

 • Pouze pro majitele chytrého telefonu. Program bohužel nepřichází s fyzickou kartičkou, kterou by ocenili ti, kdo chytrý telefon nemají
Odesílám
Vaše hodnocení
3.63 (16 hodnocení)

Podobné články

Back to top button