Sdílení obsahuUlozto_cz

Ulozto_cz – filmy, seriály, mp3 písničky i e-knihy zdarma

Co je Ulozto_cz? Nejlepší služba pro stahování a sdílení

Uložto.cz (funguje také Uloz.to) je nejznámější česká služba pro sdílení, stahování i nahrávání souborů. Obrovsky je to služba populární díky tomu, že tohle všechno je možné naprosto zdarma i bez jakékoliv registrace. Prostě přijdete na stránky, najdete si soubor a okamžitě stahujete zadarmo, bez registrace a ihned. Když něco sháníte, snadno to najdete a okamžitě stáhnete. Prostě pohodová a příjemná služba bez otravování se s registracemi. Cokoliv hledáte, to na Uložto najdete a zdarma i bez registrace stáhnete.

STAHUJTE Z ULOŽTO ZDARMA ZDE

Je jasné, že služba nefunguje jen zdarma, ale nabízí také placené výhody. Mezi tyto výhody patří možnost stahování neomezenou rychlostí a také kolik souborů naráz chcete. V opačném případě, tedy u stahování zdarma, je rychlost stahování omezena na přibližně 250 kB/s (tedy v praxi stáhnete film za několik desítek minut) a je možné stahovat jen 1 soubor v jeden čas.

Jak na Uložto_cz funguje stahování neomezenou rychlostí pomocí kreditů

Kredity na Uložto fungují jen, když je sami chcete použít. Fungují tak, že si jich koupíte, kolik chcete a kolik vám vyhovuje (čím více najednou, tím levnější je pak každý kredit). Poté když stahujete libovolný soubor, tak vyberete, jestli chcete stahovat zdarma nebo rychle. Pokud vyberete možnost rychlého stahování, strhnou se vám kredity podle velikosti souboru, a soubor se okamžitě začne stahovat co nejrychleji je to možné, tedy typicky maximální rychlostí vašeho internetového připojení.

Když máte kredity a chcete stahovat zdarma s omezeními, stále vám samozřejmě tato možnost zůstává a o žádné kredity nepřijdete. Je to tedy čistě na vás a vždy využijete tu možnost, která vám vyhovuje. Stahujete rychle, když spěcháte nebo se chcete na něco dívat co nejdříve, a pomalu, když naopak nespěcháte a klidně počkáte minuty nebo desítky minut.

Abyste si mohli kredity koupit, je potřeba se zaregistrovat. To je zcela zdarma a jen si vyberete přezdívku, zvolíte heslo a zadáte email. To je celé a váš účet je vytvořen a ihned si můžete kredity koupit.

Jak zakoupit kredity a stahovat na Uložto neomezenou rychlostí

Po registraci stačí kliknout v levém horním rohu na „Dobít kredit,“ případně přímo na úvodní stránce Uložto klikněte na „Chci maximální rychlost,“ viz zvýrazněná pole na obrázku:

Jak dobít kredit na Uložto_cz

Poté si jen vyberete platební metodu, tedy zpravidla platbu kartou, bankovním převodem nebo přes SMS, a kolik kreditů chcete.

Můžete vybrat také zaplacení kryptoměnami, ale také koupit dárkový kupon, když chcete kredit na Ulozto_cz někomu darovat.

Po zaplacení vám bude přičten kredit k vašemu účtu a můžete okamžitě stahovat neomezenou rychlostí bez jakýchkoliv omezení.

Jak koupit kredity kartou a ceník

Platba kartou je nejpohodlnější a nejlepší způsob, jak koupit kredity. Připsány budou okamžitě a zaplatíte úplně stejně, jako cokoliv jiného na internetu. Je jen potřeba, abyste vaši kartu mohli používat pro platby na internetu. Pokud to nejde, obvykle stačí zavolat do banky a po telefonu tuto možnost zpřístupnit.

Jestli tak můžete, rozhodně platbu kartou doporučujeme. Zde cena kreditů při platbě kartou:

Cena kreditů Uložto při platbě kartou nebo bankovním převodem
DataCena
340 000 MB999 Kč
150 000 MB499 Kč
70 000 MB249 Kč
40 000 MB149 Kč
25 000 MB99 Kč

Jak koupit kredity bankovním převodem

Kredity můžete zakoupit i bankovním převodem. Využít můžete okamžitého převodu, kdy kredity dostanete připsány ihned, nebo klasický převod, kdy je ale potřeba počkat, až platba dojde. Když to jde, využijte tak okamžitého převodu. Cena kreditů je stejná, jako při platbě kartou, podívejte se tedy do tabulky výše.

Jak koupit kredity mobilem přes SMS nebo M-platbu a ceník

Kredity můžete dobít také mobilem. Jde o velmi pohodlnou možnost, ale je potřeba říci, že také o něco dražší. Varianty platby jsou 2:

Platba přes SMS – vyberete si kredity a zašlete SMS ve tvaru, který se vám objeví. Po odeslání SMS vám budou přičteny kredity. Zde je cena kreditů při platbě SMS:

Cena kreditů Uložto při platbě pomocí SMS
DataCena
115 000 MB499 Kč
53 000 MB249 Kč
27 000 MB149 Kč
10 000 MB99 Kč
2 000 MB50 Kč

M-platba – Tato platba funguje tak, že vyplníte svůj telefon, na který dostanete SMSkou kód. Ten vyplníte na Uložto a dobijí se vám kredity. Zde je ceník při této variantě platby:

Cena kreditů Uložto přes službu M-platba
DataCena
115 000 MB449 Kč
53 000 MB219 Kč
27 000 MB129 Kč
10 000 MB89 Kč
2 000 MB45 Kč

Obě varianty platby se vám přičtou k aktuální útratě a zaplatíte při dalším vyúčtování za váš telefon, případně se vám platba strhne z kreditů, které máte na telefonu.

Kredity na Uložto neslouží jen ke stahování, ale i k přehrávání online

Jestli nejste fanoušky stahování, tak je tu Ulozto_cz přímo pro vás, protože se na vše podíváte také online. Díky kreditům si totiž videa všeho druhu můžete rovnou pustit a nemusíte nic stahovat. Stačí jen vyhledat a na náhledu videa kliknout na tlačítko Play, viz obrázek níže. Strhnou se vám kredity, jako byste soubor stáhli, ale můžete se dívat ihned i bez stahování. Dále si můžete soubor i stáhnout neomezenou rychlostí zdarma dalších 24 hodin.

Možná si říkáte, proč sledovat videa online a platit za to kredity, ale jedno takové přehrání videa stojí v přepočtu jednotky korun, film se obvykle vejde do 5 Kč. Když se takhle podíváte každý den na 1 film, tak je to za měsíc zhruba 150 korun. To je levnější, než měsíční předplatné řady online streamovacích služeb.

Proto i tato možnost na Ulozto_cz rozhodně dává smysl a jde o naprosto pohodovou variantu, jak sledovat filmy a seriály okamžitě online, bez reklam a bez nutnosti stahování. To se hodí, když po zhlédnutí filmu stejně soubor typicky smažete. Takhle ho ani nemusíte stahovat.

Přehrávání videí online na Uložto_cz

Ulozto_cz nabízí prakticky všechny filmy a seriály s dabingem i v originálním znění

Na Ulozto_cz nahrávají všechny soubory sami uživatelé. Díky tomu, že jde o český web, tak i vlastně všechny soubory jsou nějakým způsobem počeštěné. Filmy a seriály tak jsou rovnou s dabingem, jestli tento dabing existuje, nebo si můžete vše stahovat v originálním znění, kdy jsou k souboru přiloženy české titulky.

Také stojí za zmínku, že je to také nejlepší služba pro shánění českých filmů a seriálů, které jinak moc dostupné nejsou. Jakýkoliv alespoň trochu známější film nebo seriály prakticky na 100 % seženete a pohodlně stáhnete zdarma nebo za pomocí kreditů.

Souborů jsou na Uložto desítky milionů, takže opravdu masivní sbírka všech možných sérií, které vás jen napadnou.

Ulozto_cz mp3 – stahování písniček i celých alb

Jestli hledáte ke stažení písničky v mp3 nebo celá alba, je Ulozto_cz také správným místem. Po vyhledání si můžete překliknout na záložku Audio a tím si vyfiltrujete všechny soubory písniček nebo zvukových záznamů. Vyhledávání pak bude přehlednější. Jestli pak hledáte celá alba, překlikněte na záložku Archivy, kde jsou zase složky nebo zkomprimované soubory, které bude potřeba rozbalit.

Znovu platí, že prakticky jakákoliv alespoň minimálně známá písnička, tak jí na Ulozto_cz seženete v mp3. To samé platí o celých albech a interpretech.

Písničky v mp3 jsou ideální ke stažení zdarma. Mají obvykle jen pár megabajtů, takže i stažení zdarma trvá jen pár sekund nebo desítek sekund. U alb je pak stažení trošku delší, ale zase je pravda, že se na ně obvykle nespěchá, takže i tam je stahování zdarma naprosto pohodové.

STAHUJTE MP3 Z ULOŽTO ZDARMA ZDE

Co hry, e-knihy, dokumenty nebo software? To všechno najdete a ještě mnohem víc

Na Uložto.cz jde nahrávat libovolné soubory, které jsou poté zkontrolovány antivirovým programem. Proto co vás napadne, to v praxi najdete. E-knihy (tedy knihy v elektronické podobě), písničky nebo instalační soubory softwaru jsou k dispozici. Pokud jde ale o soubory, které je potřeba spustit a nainstalovat, tedy instalace softwaru a her, tak doporučujeme obezřetnost.

Soubory jsou sice kontrolovány, ale kreativita lidí nezná mezí, takže vždycky buďte opatrní a pokud je to možné, tak tyto soubory stahujte z oficiálních zdrojů, aby vše bylo opravdu co nejbezpečnější. Přeci jen muset obnovovat systém a odvirovávat počítač je jedna z nejhorších věcí, která se může stát, takž opatrnost na internetu je vždy zásadní.

Uložto.cz je i skvělá služba pro sdílení a zálohování

Jak bylo řečeno, na Uložto nahrávají soubory uživatelé. To ale také znamená, že můžete sami nahrávat a sdílet soubory, které chcete. Když chcete něco stáhnout, tak využijete vyhledávače, který vám vypíše seznam souborů ke stažení. Při nahrávání souborů si ale sami můžete vybrat, jestli se budou zobrazovat ostatním uživatelům, nebo jestli jsou čistě vaše soukromé, případně jestli je chcete sdílet třeba jen s vybranými uživateli přes odkaz, případně jestli je ke stažení potřeba hesla, které si nastavíte.

Při nahrávání souborů se doporučujeme zaregistrovat, protože je to zadarmo a nahrané soubory si můžete pohodlně třídit a organizovat a na jednom místě měnit jejich nastavení. Když registrovaní nejste, tak dostanete odkaz, který je jen váš a přes který pak můžete souborům měnit nastavení, ale tento odkaz pak musíte někde skladovat, což je otrava.

Nahrávat můžete libovolné množství souborů a pak si je třídit nebo nastavit podle sebe. To se hodí jak pro zálohy, tak třeba když někomu chcete něco poslat, ale soubor se nevejde do emailu. Nahrajete ho na Uložto a pošlete pouze odkaz ke stažení zdarma. Poté soubor zase klidně smažete.

Tato služba je super, protože je úplně zadarmo a pravdu se hodí. Od čeho ovšem odrazujeme, je nahrávání citlivých souborů. Rodinné fotografie, dokumenty s osobními údaji, smlouvy, lékařské záznamy a podobné věci na Ulozto_cz prostě nepatří a nenahrávejte je ani při označení souborů jako Soukromé.

Přestože při tomto označení by se nemělo se soubory manipulovat a ani Uložto s nimi nebude nic dělat, tak je vždy dobrá praxe tyto soubory chránit jako oko v hlavě a obecně je nikdy nikam na internet neposílat, pokud nejde o opravdu čistě vaše soukromé úložiště.

SDÍLEJTE SOUBORY S PŘÁTELI ZDARMA

Aplikace Uložto – když nestačí webový prohlížeč

Uložto lze plně využívat přímo v internetovém prohlížeči a stačí jen navštívit stránku a začít nahrávat nebo stahovat. To samé platí pro použití na mobilu nebo tabletu, kdy není potřeba stahovat aplikace, ale plně postačí prohlížeč.

Jestli ovšem chcete Uložto využívat i přes aplikace a webový prohlížeč nestačí, můžete si stáhnout aplikace a downloadery Uloz to pro mobily s Androidem i iOS (tedy iPhony a iPady), ale také pro Synology NAS, Windows, Mac OS i Linux. Aplikace najdete na webu Ulozto_cz, stačí jen dole na stránce zvolit „Ulož.to aplikace“  a zvolit si, kterou potřebujete.

Aplikace Ulozto_cz

Provozovatel Uložto a kontakt

Provozovatelem služby je společnost Uloz.to cloud a.s.., IČ: 04172159, se sídlem Mezibranská 1579/4, 110 00 Praha 1, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 20720. Tyto informace najdete přímo na webu mezi podmínkami použití. Pokud se tyto informace změnily, najdete je vždy aktuální tam.

Jde tedy o českou společnost, která své služby provozuje přímo u nás. To je skvělé díky tomu, že nejde o nějaké anonymní podnikání z nějaké banánové republiky, ale profesionálně vedená společnost, u které se můžete domáhat svých práv a která musí dodržovat české právo.

Protože Uložto poměrně často řešilo různé soudní spory, ale stále funguje v zásadě bez jakýchkoliv omezení, tak si můžete být prakticky jisti, že tahle služba nezmizí. Je tu s námi od roku 2007, což už opravdu něco znamená.

Uložto.cz
  • Celkové hodnocení
5

Celkové hodnocení služby Uložto

Skvělá služba pro nahrávání, sdílení, stahování i zálohování zcela zdarma. Na Ulozto_cz najdete desítky milionů souborů všeho druhu, od filmů, seriálů, po písničky v mp3 i celá alba, e-knihy, hry, software a mnoho dalšího.

Odesílám
Vaše hodnocení
4.78 (40 hodnocení)

Podobné články

Back to top button