Sdílení obsahu

Stahujte mp3 hudbu zdarma bez registrace

Streaming a stahování hudby ze Spotify

Existují stovky webových stránek, kde člověk může poslouchat či stahovat hudbu zdarma. Když však hledáme místo, odkud lze hudbu ve formátu mp3 stahovat nejen zdarma, ale i bez registrace a ideálně bez reklambez omezení, nabídka se značně zúží.

STAHUJTE MP3 I CELÁ ALBA ZDARMA ZDE

Například dnes velice populární a úspěšná služba Spotify, která nabízí jak streamování, tak stahování písniček, má hned několik drobných nevýhod. Registrace je nutná, ale lze se přihlásit i skrze svůj Facebook, Apple, či Google účet, takže alespoň nemusíte tvořit zbrusu nový profil a za měsíc vzpomínat, jaké jste nastavili heslo (pokud s tímto problémem zápasíte často, doporučuji používat aplikaci 1Password).

Registrace zdarma na Spotify vám umožní poslouchat hudbu online, nikoliv však stahovat mp3 (to umožňuje až placená verze, kterou si však můžete na měsíc vyzkoušet bezplatně). Skrytou cenou za tuto službu „zdarma“ je však fakt, že streaming bude přerušován reklamami, což pochopitelně opět neplatí pro verzi placenou.

Online mp3 convertery

Jeden způsob, jak tato omezení obejít, jsou takzvané mp3 convertery. Jedná se o aplikace či webové stránky, které konvertují audio výstup z videí či streamů do formátu mp3. Takových stránek i aplikací vygooglíte opět stovky, přičemž spousta z nich bude fungovat dobře a spolehlivě.

Jakmile máte k dispozici converter, není nic snazšího než začít z nejpopulárnějších streamingových služeb stahovat audio. Pokud stahujete z největších a nejznámějších streamingových stránek, není problém najít víceméně jakoukoliv písničku či album. Na druhou stranu videa (čili odkazy, ze kterých converter stahuje audio)se na těchto stránkách běžně mění nebo odstraňují, a ne vždy je zvuková stopa videí v uspokojivé kvalitě.

Bohužel zde nemůžeme doporučit nejlepší convertery, a to jak z právních, tak bezpečnostních důvodů. Stahování a sdílení hudby ze streamingových služeb se pohybuje v šedé zóně zákona a porušují se tak i podmínky použití daných služeb. Obecně stahování souborů pololegálními prostředky sebou vždy nese rizika stažení virů, trojských koňů a tak podobně.

Uložto – zlatý standard stahování zdarma

Co se stahování a sdílení týče, neexistuje na českém trhu spolehlivější a uživatelsky pohodlnější místo, než Ulozto_cz. Dá se říct, že splňuje všechny požadavky, které může člověk hledající hudbu online klást. Registrace není nutná, stahovat můžete začít ihned a zdarma. Výběr tvorby a písní v mp3 na Ulozto_cz je obdivuhodně široký, a z podstaty stránek díky uživatelům jen dál poroste.

Jediným omezením bezplatné verze je rychlost stahování. Jelikož však hudba ve formátu mp3 není nijak objemná, běžný uživatel si zpravidla nemůže stěžovat. Nenajdete vždy celá alba, ale jednotlivé písničky vyhledáte spolehlivě, možná až na ty nejobskurnější specialitky. Pro představu jsem 10MB song stáhnul zdarma přibližně za 30 sekund, kdežto stáhnout tentýž soubor s placenou verzí by trvalo 7 vteřin.

STAHUJTE MP3 ZDARMA ZDE

Originální hudební tvorba na Bandzone.cz

Zvláštním případem webu pro poslech a stahování hudby je Bandzone.cz. Nejedná se o stránky, kde stáhnete již vydanou populární hudbu, ale najdete zde originální tvorbu novějších a méně známých (převážně) českých kapel. Stahuje se zde též zdarma, rychle, a bez nutnosti registrace.

To, že se jedná převážně o amatérskou či začátečnickou tvorbu, neznamená nutně nižší kvalitu. Jednak jsou zde i kapely, které již dávno prorazily a uspěly (Kabát), ale také každá kapela někde začínala, takže s trochou štěstí můžete klidně objevit nového Jimiho Hendrixe na vzestupu.

Je samozřejmé, že nejspíše zprvu nebudete vědět, co hledat. Stránky však nabízejí hledání podle žánrů, počtu fanoušků a sledovanosti, a jakmile narazíte na tvorbu, která vás zaujme, můžete se dále proklikávat na podobné kapely. Pokud stránkám věnujete chvilku svého času a pozornosti, dost možná si rozšíříte hudební obzory, a budete moci své známé a přátele ohromit svou nově nabytou znalostí nových nezávislých hudebních projektů.

Podobné články

Back to top button