Koktejl

Populární aplikace ke stažení

Podzim je už znatelně tady, ochlazuje se, dny se čím dál tím zkracují a mnozí z nás se už nemůžou dočkat, až z práce dorazí domů a v teple a pohodlí si uvaří čaj, dají si nohy nahoru a podívají se na dobrý film, pustí si oblíbené album nebo se zabaví třeba s aplikací či napínavou knížkou. Ke stažení je neskutečná škála aplikací a mnohé z nich můžeme sdílet s přáteli pro ještě větší zábavu.

Není nad dobrý film

Koukání na televizi je fajn, ale streamovací kanály přeci jen nabízejí mnohem širší škálu filmů, seriálů, zábavných show, dokumentárních pořadů a další. Jejich aplikace jsou volně ke stažení. Například Tubi TV nabízí katalog filmů zdarma, které jsou přehledně zařazené do kategorií, jako je například thriller, horror, romantické filmy nebo komedie.

Filmy jsou doplněné o titulky a aplikace se dá propojit i s chytrou televizí. Další oblíbenou filmovou aplikací je Popcronflix, jenž má obsáhlou kolekci filmů ve všech možných kategoriích, streamování funguje hladce a kromě běžných systémů, jako je iOS a Android, je appka dostupná i přes běžné herní konzole.

Jak si procvičit mozek

Ať studujeme, staráme se o domácnost, chodíme do práce nebo podnikáme, jsme vystaveni celodennímu tlaku podávat výkon, naplno a rychle. Stres a napětí neprospívá tělu ani našemu mozku, a proto se umět po rušném dni pořádně uvolnit a odreagovat mysl je základ. Existuje například apka Fit Brains Trainer, která obsahuje deset řad her, které fungují pro různé oblasti mozku, například pro zlepšení koncentrace nebo paměti.

Uživatel musí dokončit specifický úkol z každé kategorie každý den a aplikace sleduje progres, jenž je zobrazený barevným grafem. Dalšími populárními aplikace pro zábavu a i sdílení s přáteli, u který si lze pěkně zbystřit mozek, jsou například aplikace šachů, šachů, scrabble nebo pokeru. Většina je dostupná pro stažení pro Android a taky pro iOS. Co je lepšího, než trošku soutěživé zábavy během chladných večerů a ještě si u toho protrénovat mozek?

Nejlepší aplikace ke stažení
Foto: Pxhere, Public Domain CC0

Nekonečné knihovny

Nadšení čtenáři vědí, jak důležité je mít svoje knížky zorganizované. Taky se vám někdy stalo, že jste v zápalu nakupování nových nebo zlevněných knižních titulů omylem zakoupili stejný titul podruhé? Trávíte zbytečně čas hledáním knížky, kterou si toužíte přečíst, ale nemůžete ji najít? Proto přijdou vhod knižní aplikace, jenž vás takových problémů zbaví a ještě mají další vychytávky navíc.

Třeba taková apka Iibib umožňuje organizování knižních titulů, ale taky filmů, hudebních alb a písní, prostřednictvím štítků a funkce poznámek, kam si můžete zapsat libovolné postřehy a poznámky. Chytrá aplikace také měří, jak moc její uživatel čte, nabízí možnost recenzí, které můžete sdílet s veřejností. Další aplikace, která stojí za zmínku, je Home Library, jenž umožňuje členit položky do katalogu, sledovat stav vypůjčení pro každý titul, ale třeba zaslat i zdvořilou připomínku přátelům, že knížku stále zapomněli vrátit. Taky má funkci, díky které můžete sledovat, jaké knihy máte zarezervované v knihovně.

Život je veselejší s hudbou

Máloco dokáže v lidech vyvolat takový rozsah emocí jako právě hudba. A dnes můžeme mít milion písní doslova po ruce. Stačí si jenom vybrat nejlepší hudební aplikaci nebo aplikace, které vyhovují našim požadavkům. Většina z nich nabízí verzi zdarma, jenž je často spojená s reklamními sděleními, ale lze si připlatit a zvolit si specifický balíček s lepší audio kvalitou.

Služba Spotify, která byla založená ve Švédsku už v roce 2006, si získala svoje fanoušky snad v každé části naší planety. Uvádí se, že má přes 165 milionů předplatitelů. Dá se přehrávat přes všechny možné systémy, nabízí rozličné balíčky i verzi zdarma s reklamami. Knihovna má v letošním roce dosáhnout na 90 milionů titulů a kromě hudby lze poslouchat rozličné podcasty, sestavovat si osobní playlisty, jenž lze sdílet s přáteli či veřejně, nebo si stahovat alba a poslouchat je off-line, když jste třeba mimo signál.

Za vyzkoušení stojí dále Amazon Prime, co nabízí přes dva miliony písní zdarma bez reklam pro předplatitele služby Prime a skvěle komunikuje se zařízením Alexa, která tvoří neodmyslitelnou součást mnohých domovů.

Podobné články

Back to top button