Koktejl

10 věcí, které si nezapomeňte vzít na pláž pro ten nejlepší relax

Vyrazit na pláž a užít si den na slunci je pro mnoho lidí vzrušující vyhlídka, ale může se snadno stát, že ve spěchu zapomenete na některé důležité věci. Ať už jste veteránem pláží, nebo se k vodě podíváte jen zřídka, je důležité sbalit si správné vybavení, abyste si zajistili pohodlný a příjemný den. V tomto článku vám prozradíme 10 základních věcí, které si musíte vzít na hraní na pláži.

10 věcí, které byste si měli vzít na hraní na pláži

Opalovací krém

Ochrana pokožky před škodlivým UV zářením je při pobytu venku zásadní, zejména na pláži, kde může odraz slunečních paprsků zesílit. Vyberte si opalovací krém se širokým spektrem ochrany s ochranným faktorem SPF alespoň 30 a každé dvě hodiny nebo po plavání či pocení jej znovu naneste.

Plážový ručník

Dobrá plážová osuška je nezbytnou výbavou pro lenošení na písku nebo osušení po koupání. Hledejte ručník ze savého materiálu, který je dostatečně velký, aby pokryl celé vaše tělo.

Sluneční brýle

Chraňte své oči před oslněním sluncem a jeho škodlivými paprsky pomocí dobrých slunečních brýlí. Zvolte si polarizované čočky, které snižují oslnění, a vyberte si styl, který vám pohodlně a bezpečně padne.

Důležité je také vybírat brýle, které jsou kvalitní. Je lepší nemít sluneční brýle žádné, než ty, které oči nechrání před UV zářením. Nekvalitní brýle totiž způsobí rozšíření zornic, což způsobí, že nám vlastně do očí proudí více UV záření, než bez brýlí. Kvalitní sluneční brýle potom i UV záření správně odstíní, takže oči zůstanou v bezpečí.

Klobouk

Klobouk se širokou krempou nejen ochrání váš obličej a krk před sluncem, ale také vás ochladí, protože vám poskytne stín. Hledejte lehký, prodyšný materiál, který vás nebude příliš hřát.

Chladnička

Při pobytu na slunci je důležité zůstat hydratovaný, proto si nezapomeňte vzít s sebou dostatek vody a dalších nápojů. Chladicí box je nejlepší způsob, jak udržet nápoje a občerstvení chladné a osvěžující po celý den.

Lehátko na pláži

Sezení na písku může být nepohodlné a špinavé, proto je plážové lehátko skvělou volbou pro lenošení. K dispozici je mnoho typů plážových lehátek, včetně lehátek s nízkým opěradlem, lehátek s vysokým opěradlem a lehátek s nastavitelnou polohou.

Hledejte lehké a snadno přenosné křeslo a ujistěte se, že má pevný rám a pohodlné sezení.

Plážová taška

Přenášení veškerého vybavení může být nepříjemné, proto je prostorná plážová taška nezbytná. Hledejte tašku s několika kapsami, které vám pomohou udržet pořádek v předmětech, a vyberte si nepromokavý nebo voděodolný materiál, který ochrání vaše věci před vodou, pískem a dalšími živly.

Plážový slunečník

Když je slunce nejsilnější, je důležité mít stinné místo, kam se můžete uchýlit. Plážový slunečník poskytuje chladné a pohodlné místo k odpočinku a může vás také ochránit před náhlými dešťovými přeháňkami. Vyberte si slunečník s pevným rámem a odvětrávanou stříškou, aby odolal větru a poskytl maximální stín.

Plážové hry

Přinesení her na pláž může pomoci zabavit a aktivně se věnovat všem. Vyberte si hry, které se dají snadno sbalit a hrát na písku, jako je frisbee, plážový volejbal, paddleball nebo dokonce jednoduchá hra na honěnou s míčem nebo plážovým míčem.

Chytrý telefon s fotoaparátem a vodotěsným pouzdrem na telefon

Pořizování fotografií a videí je nezbytnou součástí každého dne na pláži, proto by vám velmi pomohlo, kdybyste si s sebou vzali chytrý telefon se skvělým fotoaparátem.

Vzhledem k tomu, že se fotoaparáty smartphonů rychle vyvíjejí, mohou postačit i cenově dostupné smartphony, jako je Honor x7a, který je vybaven čtveřicí fotoaparátů a mnoha režimy snímání. Pokud vás tento telefon zaujal, podívejte se na Honor x7a specifikace, kde najdete další podrobnosti. Abyste však předešli tomu, že písek, voda a sluneční krém způsobí vašemu telefonu spoušť, pořiďte mu vodotěsné pouzdro, které ho ochrání před poškozením.

Telefon Honor

Slova na závěr

Závěrem lze říci, že strávit den na pláži může být zábavný a nezapomenutelný zážitek, ale zapomenutí některých základních věcí jej může rychle proměnit v noční můru. Zabalení správné výbavy, včetně opalovacího krému, slunečních brýlí, smartphonu s vodotěsným pouzdrem na telefon atd. může mít zásadní vliv na pohodlný a příjemný den. S těmito 10 položkami budete dobře připraveni na dokonalý den na písku a ve vlnách.

Podobné články

Back to top button