Koktejl

Péče o ortopedický polštář

Ortopedický polštář je nepostradatelným doplňkem pro ty, kteří mají problémy s páteří, nebo nechtějí dovolit, aby se objevily. Je hygieničtější než běžné výrobky, ale může se také ušpinit. Povíme vám o nuancích péče o ortopedický polštář – jak jej prát, sušit a větrat.

Jak prát ortopedický polštář?

Odpověď na tuto otázku závisí na typu náplně zdravotnického výrobku. Zde jsou tři nejoblíbenější materiály:

 1. Latexová pěna. Tato výplň, pokud je přírodní, je kontraindikována k jakémukoli praní. Hlavní je pečovat o potah. Syntetický latex je odolnější. Nejčastěji je povoleno prát ortopedické polštáře s touto výplní ručně a na šetrné režimy v pračce.
 2. Paměťová pěna nebo paměťové polštáře. Tento ortopedický polštář po vyprání ztratí svůj paměťový efekt – voda zničí strukturu výrobku a poruší jeho ortopedický účinek. Doporučujeme prát pouze potah.
 3. Pohankové slupky. Jedna z nejoblíbenějších výplní ortopedických polštářů. Praní je povoleno pouze pro potah. Tento a další ortopedické polštáře si můžete vybrat v online katalogu obchodu Ortek.

Spolehlivé informace o tom jak prát polštáře, naleznete v pokynech výrobce na štítku nebo v dokumentaci k výrobku. Upozorňujeme, že ignorování těchto doporučení může způsobit deformaci polštáře, ztrátu jeho pružnosti nebo nepříjemný zápach.

Pokud je povoleno ruční praní polštáře, měli byste používat vodu o teplotě nepřesahující 40 stupňů. V ní je třeba rozpustit specializované prostředky na praní jemného prádla, tekuté mýdlo nebo šampon. Výrobek není nutné mačkat a ždímat. Polštář sušte na čerstvém vzduchu, nikoli na slunci.

Je možné prát ortopedický polštář v pračce?

Jak prát ortopedický polštář

Praní polštářů v pračce je možné pouze v případě, že je povoleno výrobcem. Zde jsou uvedena obecná pravidla, jak prát anatomický polštář v pračce :

 • předběžné ruční čištění výrobku od prachu, vlasů a nití;
 • podmínky praní – 40 stupňů, jemný režim bez odstřeďování a sušení;
 • použití speciálního potahu na praní nebo koule – zabrání sražení náplně.

Vezměte prosím na vědomí, že výrobci mohou doporučit tyto podmínky praní i pro potahy některých zdravotnických výrobků (např. zdravotní polštáře nebo polštář proti vráskám). Doufáme, že jsme vám poskytli přehlednou a jasnou odpověď na otázku, zda lze kvalitní polštář na spaní prát v pračce.

Jak čistit ortopedický polštář?

Zákaz praní výrobků neznamená, že by se neměly čistit. Zde je několik jednoduchých doporučení:

 • pravidelně prát potah. To je nejjistější způsob, jak se zbavit zápachu ortopedických polštářů;
 • odneste výrobek do čistírny;
 • pravidelně polštář sušte na vzduchu, mimo dosah slunce a topných zařízení;
 • používejte parní čistič;
 • odstraňte skvrny, které prošly potahem, pomocí vlhké houbičky a speciálních čisticích prostředků.

Tato doporučení by se samozřejmě měla používat, pokud jsou schválena výrobcem. Můžete se také zeptat konzultantů společnosti Ortek na otázky týkající se péče pokud si chcete koupit nejlepší anatomický polštář.

Na základě materiálů: https://ortek.cz/

Podobné články

Back to top button