Sdílení obsahu

Bombuj si TV – filmy online zdarma bez registrace

Bombuj před časem ztratilo značnou část obsahu. Jak web vypadá dnes?

V říjnu 2019 byly uzavřeny největší provozovatelé streamovaných filmů a seriálů, které mají své servery v zahraničí. Jmenovitě šlo o Verystream, Openload, Streamango nebo Rapidvideo, což ale zase tak důležité není.

Tyto provozovatele pak využívali stránky s online filmy, které vkládaly pouze videa z těchto služeb, podobně jako když někdo vloží na svůj web třeba video z YouTube. V praxi pak tito majitelé stránek mohli vždy říci, že na svém webu pouze vkládají odkazy, ale videa samotná už jsou uložena zcela jinde a nejsou pod jejich kontrolou. Z hlediska zákona lze asi něco podobného u soudu použít, z hlediska morálky těžko říci.

Proč o tomto píšeme? Protože webu Bombuj, což je jeden z největších a nejznámějších webů s online filmy u nás a na Slovensku, se uzavření těchto provozovatelů velmi dotklo, protože byly na jejich fungování zcela závislé. Třeba takový web Topserialy, což byl jeden z největších webů se streamovanými seriály, v podstatě ihned skončil, protože prostě neměl obsah.

Od uzavření těchto serverů na základě žalob filmových studií ale uplynul více než rok, takže je načase se podívat, jak se s tímto výpadkem Bombuj popralo, jak dnes vypadá, a kolik streamovaného obsahu nabízí.

Bombuj se s výpadkem popralo statečně a nabízí toho spoustu

Při návštěvě webu Bombuj.si (změnilo se z bývalého Bombuj.tv) uvidíte, že je web ve slovenštině. Ničeho se nebojte, obsah je v zásadě vždy také v češtině, ať už s dabingem nebo v originále s titulky. Obvykle pokud existuje dabovaná verze, tak očekávejte spíše tu, než verzi s titulky.

Hned na úvodní stránce vidíme populární/nove přidané filmy, které je možné si rovnou pustit. Nabídka hlavně novinek je na Bombuj skvělá, a rozhodně nejde o žádné staré kousky nebo neznámé nezávislé filmy. Je vidět, že se o web někdo stará a filmy přidává (nebo web minimálně velmi slušně zautomatizoval).

Výběr je velmi pestrý a jde jak o filmy z kina, tak oficiálních placených streamovacích služeb typu Netflix, takže si jde pustit v zásadě úplně cokoliv.

Online filmy bombuj CZ – novější kousky ve skvělé kvalitě, u starších nic extra

Co se týče nově přidaných online filmů na Bombuj, tak si v zásadě nejde na nic stěžovat. Filmy na Bombuj CZ mají super kvalitu, jsou kvalitně otitulkované (alespoň při našem testování) a/nebo nadabované. Jde o úplné novinky, takže tam, kde zatím dabing chybí, bude jistě časem přidán. Trošku škoda, že se častěji nezachovává i verze v originále s titulky, kterou mnozí diváci preferují.

U filmů starších několik let už je to horší. Kvalita obrazu často není nic extra, i když na monitoru počítače to ještě jde zvládnout. Na větší TV už by ale obraz vypadal dost špatně, hlavně pak pro ty, kdo si na kvalitě obrazu potrpí (ale ti budou asi spíše využívat Ulozto_cz, oficiální streamovací služby, nebo si kupovat originální disky). Jak už bylo řečeno, tak také Bombuj často preferuje pouze verzi s dabingem, ale už nezachovává originální znění s titulky.

U starších filmů je na Bombuj vidět, že výpadek opravdu způsobil, že už asi nebudou nahrazeny, nebo to prostě bude trvat. Nejde jen o kvalitu, ale že některé filmy prostě na Bombuj nejsou. Nabídka je pěkná, o tom žádná, ale není to tak, že nás napadne v zásadě libovolný film, tak si ho rovnou pustíme.

Uvidíme, jestli se tato situace na Bombuj zlepší, ale zase chápeme, že ne vždycky to jde takhle snadno vyřešit a že náhrada takového množství obsahu prostě nějakou dobu trvá.

Bombuj seriály – situace je podobná jako s filmy

Na bombuj najdete také velmi solidní sbírku seriálů. Pro vyhledávání seriálů je ale potřeba si přepnout záložku na Seriály, a teprve poté vyhledávat. Co se týče nabídky, tak zde v zásadě platí to samé, co jsme psali v sekci o filmech.

Seriály na Bombuj.si jsou, novinky pak i ve skvělé kvalitě, ale starší seriály mohou prostě chybět. Nejde typicky o žádné megaúspěšné kousky, ale mohou chybět i poměrně známé seriály, které často běží v televizi, hlavně pak různé kriminální seriály, u kterých je to trochu škoda, protože by se zrovna docela hodilo nějaký díl dohnat, když nám uteče v televizi.

Zase asi platí, že na Bombuj tyto seriály typicky chybí, protože prostě přišli o obsah kvůli uzavření provozovatelů serverů, které tyto seriály nabízí. Náhrada tak bude asi nějakou dobu trvat, případně je holt tyto kousky potřeba sehnat někde jinde, třeba na již zmíněném Uložto, které je v tomto poměrně spolehlivé, jen je při používání zdarma potřeba se smířit s tím, že stažení nějakou chvíli trvá, nebo pak samozřejmě využít kreditů, kdy se stahuje maximální rychlostí a epizoda seriálu bude stát kolem 1 Kč, případně se v tomto případě otevírá také možnost si video rovnou pustit online bez stahování.

STAHUJTE ZDARMA SERIÁLY Z ULOZTO.CZ

Jak je to s reklamou? Skoro každý klik znamená otevření reklamního okna

Weby, které nabízí služby s filmy a seriály zdarma, stále musí z něčeho žít. Protože je ale sledování zdarma bez poplatků, tak zisk generují z naprosté většiny právě reklamy. A té je vždycky hodně, s čímž se asi potřeba se bohužel smířit. Co je ovšem trochu problém, je její otravnost, ale za tu mohou ve většině případů poskytovatelé těchto filmů a seriálů.

Když se tak chceme na cokoliv podívat, je potřeba rovnou vypnout jakékoliv blokovače reklamy typu AdBlock, jinak namísto okna s filmem vidíme jen červené upozornění, že je potřeba tyto blokovače vypnout. Pro spuštění filmu je pak potřeba zavřít 3 až 4 okna s reklamou, která se postupně otevřou. Většina této reklamy vede na alespoň relativně tematické weby typu Přehrajto.cz, které mohou uživatele zajímat. Někdy jde o e-shopy nebo jiné nevinné weby, ale občas se také otevře reklama s obsahem čistě pro dospělé.

Protože se tato reklama otevírá prakticky vždy stejně, tedy se otevře nová karta v prohlížeči, kterou stačí několikrát zavřít, tak většinu těchto stránek ani nevidíme. Je jasné, že za tuto reklamu mohou obvykle poskytovatelé těchto videí, ale i tak to není zrovna příjemné.

Když už se nám film spustí, tak se můžeme prostě dívat. Jakmile ale film pauzneme nebo chceme přeskočit na jinou část, tak tu máme znova další reklamy, už jich ale naštěstí není tolik.

Bombuj v tomto ohledu nijak nevybočuje a jde v zásadě o standard v tom pozitivním i negativním smyslu. Bylo by oVšem fajn, kdyby reklamy bylo méně, ale zase byla řekněme kvalitnější a ne tak rušivá. Takto opravdu jen přijde zvyk jí okamžitě zavřít, protože jinak stejně nejde web používat, protože se jen otevírají nové stránky.

Bombuj.EU a .TV již nefunguje – správná adresa je Bombuj.si

Bombuj dříve fungovalo na doméně .eu, pak přešli na .tv. Pravděpodobně z různých legálních důvodů (ovšem možná také ne, toto je čistá spekulace) se Bombuj přesunulo na doménu .si. Pro návštěvu stránek je tedy potřeba jít na bombuj.si. Pokud navštívíte bombuj.tv, budete automaticky přesměrování na bombuj.si, takže starší odkaz vám bude stále fungovat.

I tak ale pokud máte Bombuj třeba v záložkách, tak doporučujeme adresu změnit, protože není jisté, co se stane se starší doménou a jestli bude dále přesměrovaná, nebo jestli jí majitelé z nějakých důvodů prodají/přenechají někomu jinému. Stačí tedy navštívit Bombuj.si a uložit si stránku do záložek, a starou záložku smazat, abyste šli na stránky přímo bez přesměrování, tedy změny adresy webu.

Stránky bombuj.eu nefungují vůbec, takže tam ani nemá smysl chodit.

Bombuj apk – aplikace pro Android i iOS

Na rozdíl od drtivé většiny webů se streamovanými filmy a seriály, Bombuj nabízel také svoji vlastní aplikaci pro mobily a tablety. Tu bylo možné si stáhnout zdarma na Google Play pro zařízení s operačním systémem Android, nebo z App Store pro iPhony a iPady.

Díky tomu, že je aplikace přímo na oficiálních repositářích s apkami, tak máme jistotu, že neobsahují nějaké viry nebo podvody (respektive že prostě nejde o vyložený podvod na zákaznících). S reklamou je ale potřeba počítat, a stejně jako na webové verzi webu, je jí docela dost. Je to ale holt cena za to, že je jinak vše ke zhlédnutí zdarma.

Poznámka: Aplikace Bombuj zmizela z Google Play i App Store. Odkazy obnovíme, až se znovu objeví.

Bombuj
  • Celkové hodnocení
4.5

Celkové zhodnocení Bombuj

Bombuj nabízí velmi kvalitní sbírku filmů a seriálů ke sledování zdarma, jen se spoustou reklamy. Tím ovšem nijak nevybočuje od konkurence, a z něčeho web žít musí. Všeho všudy jedna z nejkvalitnějších služeb podobného typu, která je díky české lokalizaci vhodná právě pro naše diváky.

Výhody

  • Velmi slušná sbírka filmů i seriálů
  • Sledování zdarma
  • Český dabing a/nebo originální znění s titulky
  • Úplné novinky i starší kousky

Nevýhody

  • Otravná reklama, která občas vede na nevhodný obsah
  • Chybí starší filmy i seriály, nebo nejsou v nejlepší kvalitě
  • Preference dabingu před originálním znění s titulky (toto nemusí být nutně negativum, pokud dabing preferujete)
Odesílám
Vaše hodnocení
4.88 (8 hodnocení)

Podobné články

Back to top button