Stahování a sdílení

Stahování filmů zdarma bez registrace a legálně: Jak na to?

Chcete si stáhnout filmy zdarma a legálně? Pokud ano, máte štěstí, protože existuje celá řada webových stránek, které vám umožní přesně toto. Můžete stahovat filmy bez registrace a bez porušování autorských práv. Tyto stránky nabízejí širokou škálu filmů, od novinek až po klasické filmy.

Existují ale také způsoby, které nejsou pro vás legálně v pořádku, a kterým byste se měli vyhnout.

Možnosti a postup stahování filmů

Mezi asi nejoblíbenější způsob stahování filmů, který je i pro ty, kteří stahují (tedy nenahrávají) legální, patří platformy typu (bývalé) Uložto.cz, které ale fungují stejně. Tedy najdete soubor, který chcete stáhnout, a stáhnete si ho.

Typicky pak máte na výběr stahování zadarmo i bez registrace, kdy je omezena rychlost stahování, nebo prémiový plán pro neomezené stahování. Podíváme se na několik těchto webů, které můžete využít:

Přehraj.to nabízí filmy a seriály zdarma

Přehraj to recenze a zkušenosti

Na webu Přehraj.to (recenze zde) si můžete pomocí vyhledávače najít film nebo seriál, který chcete, a můžete si jej stáhnout zdarma omezenou rychlostí, nebo využít premium účtu. Videa můžete na webu dokonce i rovnou přehrát bez stahování, což se hodí, když chcete něco sledovat na počítači a jste připojeni k internetu.

Je to snadné, rychlé a souborů je poměrně hodně, takže minimálně známější kousky na Přehraj.to najdete.

STAHUJTE FILMY A SERIÁLY NA PŘEHRAJ.TO ZDE

FastShare – super alternativa Uložto

Fastshare CZ online filmy a seriály zdarma ke stažení
Foto: FastShare

Jako velkou konkurenci Ulož to a jeho alternativu lze označit FastShare (recenze zde). Kromě filmů a seriálů ke stažení zde najdete soubory všeho druhu, tedy i hudbu nebo elektronické knihy či cokoliv dalšího vás napadne.

Znovu platí, že stahování je zdarma, ale můžete využít systému kreditů nebo paušálních plateb pro neomezené stahování.

STAHUJTE ZDARMA Z FASTSHARE

Přehled právních aspektů

Pokud hledáte způsob, jak legálně stahovat filmy zdarma bez registrace, je důležité mít na paměti některé právní aspekty. V této sekci si přiblížíme dva klíčové aspekty: autorské právo a licence a distribuce filmů.

Autorské právo a filmová díla

V České republice platí zákon o autorském právu a právech souvisejících s autorským právem. Tento zákon stanoví, že autorská práva k dílu mají výhradně jeho tvůrci. To znamená, že jakékoli kopírování, šíření nebo využití filmového díla bez souhlasu jeho tvůrce je nelegální.

Nicméně, stahování filmů pro vlastní potřebu je v České republice legální. Pokud stahujete film pouze pro osobní potřebu a nešíříte ho dál, neporušujete autorská práva.

Obecně si pak v zásadě stačí pamatovat, že stáhnout do svého počítače nebo telefonu můžete takřka cokoliv legálně, ale problém může přijít ve chvíli, kdy soubor chráněný autorským právem sdílíte.

Spousty webů fungují spíše v šedé zóně tohoto zákona. Pro uživatele nabízejí volný prostor pro sdílení souborů všeho druhu, ale samotné soubory nahrávají a sdílí uživatelé. Takto fungovalo roky a roky třeba nedávno zaniklé (pro tento účel) Uložto.cz, které dnes funguje jen jako cloudové úložiště.

Licence a distribuce filmů

Dalším aspektem, který je důležitý při stahování filmů, jsou licence a distribuce. Pokud se rozhodnete stáhnout film z webové stránky, je důležité zkontrolovat, zda má tato stránka licenci na distribuci filmu. Pokud stránka licenci nemá, stahování filmu z této stránky je nelegální.

Je důležité mít na paměti, že stahování filmů a hlavně pak jejich sdílení z nelegálních zdrojů může mít vážné následky. Pokud porušíte autorská práva, můžete být postaveni před soud a čelit pokutám nebo dokonce vězení. Proto je důležité stahovat filmy pouze z legálních zdrojů.

Přehrávač videa
Foto: Freepik

Doporučené formáty a přehrávače

Formáty filmových souborů

Při stahování filmů zdarma bez registrace a legálně je důležité si vybrat správný formát souboru, který bude kompatibilní s vaším zařízením. Nejčastěji se používají formáty MP4, AVI, MKV a MOV.

Není v naprosto každé situaci jeden lepší nebo horší formát, ale technologie se stále vyvíjí, takže třeba formát AVI je dnes již spíše zastaralý. Standardně se dnes setkáte s formáty MP4 a MKV, které nabízejí nejlepší poměr velikosti souboru a kvality přehrávaného videa.

Software pro přehrávání

Kromě správného formátu filmového souboru je také důležité mít správný software pro jeho přehrávání. Mezi nejznámější a nejpoužívanější přehrávače patří VLC Media Player, GOM Player a Media Player Classic.

  • VLC Media Player je multiplatformní přehrávač, který podporuje mnoho formátů a je snadno ovladatelný.
  • GOM Player je také multiplatformní přehrávač, který disponuje pokročilými funkcemi, jako například možností přehrávání poškozených souborů.
  • Media Player Classic je jednoduchý přehrávač, který disponuje základními funkcemi a je vhodný pro starší počítače. Od roku 2017 je ukončen vývoj tohoto programu. Proto se jeho použití spíše nedoporučuje, což je napsáno i na oficiálním webu.

Při výběru softwaru pro přehrávání filmů je důležité zohlednit kompatibilitu s vaším operačním systémem a také s vaším zařízením. Pokud máte starší počítač, může být vhodný Media Player Classic. Pokud potřebujete pokročilé funkce, jako například přehrávání poškozených souborů, může být vhodný GOM Player. Pokud chcete snadno ovladatelný a multiplatformní přehrávač, může být vhodný VLC Media Player.

Bezpečnostní opatření

Při stahování filmů zdarma bez registrace je důležité dodržovat určitá bezpečnostní opatření, která vás ochrání před nebezpečím.

Ochrana osobních údajů

Při stahování filmů zdarma bez registrace se může stát, že budete muset zadat své osobní údaje, jako je například emailová adresa. Je důležité si dát pozor na to, jaké stránky tyto údaje po vás chtějí a jakým způsobem s nimi nakládají. Pokud nejste si jisti, zda je stránka důvěryhodná, měli byste se vyhnout zadávání jakýchkoliv osobních údajů.

Další možností je použití falešné emailové adresy nebo pseudonymu. Tím zajistíte, že vaše skutečné osobní údaje nebudou nikdy zveřejněny.

Antivirová ochrana

Stahování filmů zdarma bez registrace může být rizikové z hlediska virů, malware a jiných nebezpečných souborů. Je důležité mít nainstalovaný antivirový program a pravidelně ho aktualizovat. Tím zajistíte, že váš počítač bude chráněn před nebezpečnými soubory.

Měli byste také být obezřetní při stahování souborů z neznámých zdrojů. Pokud si nejste jisti, zda je soubor bezpečný, měli byste ho nechat zkontrolovat antivirovým programem nebo ho vůbec nestahovat.

S dodržováním těchto bezpečnostních opatření zajistíte, že vaše osobní údaje budou v bezpečí a váš počítač bude chráněn před nebezpečnými soubory.

Alternativní způsoby sledování filmů

Pokud nechcete používat webové stránky pro stahování filmů zdarma, existují i jiné alternativní způsoby, jak sledovat filmy legálně. V této části se podíváme na dvě hlavní možnosti: streamování služby a fyzická média.

Streamingové služby

Streamování služby jsou platformy, které vám umožňují streamovat filmy a televizní pořady legálně a za úplatu. Tyto služby nabízejí velký výběr filmů a pořadů, a často jsou vysoké kvality. Některé z nejpopulárnějších streamovacích služeb jsou:

  • Netflix: Netflix je jednou z nejpopulárnějších streamovacích služeb na světě. Nabízí obrovský výběr filmů a televizních pořadů, včetně mnoha originálních seriálů.
  • HBO GO: HBO GO je streamovací služba, která nabízí filmy a seriály od HBO. Mezi nejpopulárnější pořady patří Hra o trůny a Westworld.
  • Amazon Prime Video: Amazon Prime Video je streamovací služba, kterou nabízí společnost Amazon. Nabízí široký výběr filmů a seriálů, a také originální obsah.
  • Disney+: Disney platí za producenta filmů pro celou rodinu. Kromě svých vlastních filmů a seriálů pod společnost Disney dnes spadají také značky jako Lucasfilm (tedy v praxi Hvězdné války nebo Indiana Jones), Marvel nebo Pixar. Kromě toho Disney koupil i studio 20th Century Fox, tedy na Disney+ najdete nejen rodinné filmy, ale i všechny ostatní žánry včetně drsných akčních filmů nebo hororů.

Fyzická média

Další možností, jak sledovat filmy legálně, je použití fyzických médií, jako jsou DVD a Blu-ray disky. Tyto disky můžete zakoupit v obchodech s elektronikou nebo na internetu. Obvykle mají vysokou kvalitu obrazu a zvuku, a můžete si je pustit kdykoli budete chtít.

Pokud si chcete užít skutečně autentický zážitek ze sledování filmů, můžete zvážit nákup domácího kina. Domácí kino vám umožní sledovat filmy s vysokou kvalitou zvuku a obrazu, a to i na velké obrazovce.

Vyhněte se stahování přes torrenty

Poměrně oblíbeným způsobem stahování filmů a seriálů jsou nástroje pro peer-to-peer (P2P) distribuci souborů, obvykle pak známější pod pojmem torrent. Přestože pro uživatele jde o velmi jednoduchý způsob stažení cokoliv, problém je zejména v legalitě celého procesu.

V praxi si stáhnete program ke stahování, a využijete webu, na kterém najdete soubory s příponou .torrent. Pokud přes klient tento soubor spustíte, propojíte se s dalšími uživateli, kteří tento soubor mají na svém počítači, a začnete je od nich stahovat. Soubor tedy není pouze na jednom místě, ale klidně na desítkách nebo stovkách (nebo i mnohem více). místech.

Samotné využití P2P sítě je legálně v pořádku, problém je pak vždy v tom, že prakticky vždy bude stahování filmů a seriálů porušovat autorská práva. Skoro všechny filmy a seriály, které takto stáhnete, nemají licenci pro podobné šíření.

To se v praxi nijak zásadně neliší od výše vypsaných služeb, ale rozdíl je v legálnosti použití pro vás. Stahování přes torrenty z technického hlediska vždy znamená, že tento soubor na nějaký čas také musíte sdílet. A tím se vy sami můžete dopouštět porušení autorských práv. A to může být velký problém.

Pokud to tedy jde, raději se tomuto způsobu vyhněte, hlavně pak když jste opravdu náruživí stahovači. 

Podobné články

Back to top button