Sdílení obsahuUlozto_cz

FastShare CZ – online stahování filmů i mp3 zdarma 2024

FastShare nabízí stahování libovolných souborů zdarma

STAHUJTE ZDARMA Z FASTSHARE ZDE

FastShare.cz je služba pro volné nahrávání, sdílení a zálohování libovolných souborů zdarma, nebo poté s dalšími výhodami v placené verzi. U nás jde o jednu z nejoblíbenějších služeb díky čistému a přehlednému vzhledu webu, ale hlavně díky obrovskému množství souborů, které je možné si ihned stáhnout k sobě do zařízení odkudkoliv a klidně i bez jakékoliv registrace.

Kromě toho nabízí FastShare řadu vychytávek, jako aplikace pro NAS, Android nebo Downloader/Uploader pro Windows. V recenzi se podíváme, jak vše funguje, co na webu najdeme, ale také rozdíly mezi variantami zdarma a placenými. Tak pojďme na to.

Na FastSare najdete miliony filmů, seriálů, písniček v mp3, her nebo e-knih

Asi to naprosto nejhlavnější, proč většina uživatelů službu používá, je možnost stáhnout si v zásadě libovolný soubor úplně zadarmo. Proto se FastShare stalo platformou pro sdílení filmů, seriálů, písniček v mp3 i celých alb, her, elektronických knih, fotek nebo jako způsob, jak jakýkoliv soubor snadno někam nahrát a přes odkaz s kýmkoliv nasdílet. V praxi jde o konkurenci extrémně populárnímu Uložto.cz.

Souborů je opravdu masivní množství, protože se o nahrávání nestarají majitelé webu, ale sami uživatelé, kteří v obrovském množství ukládají soubory všeho druhu. To v praxi znamená, že máte opravdu největší výběr verzí, které si můžete stáhnout.

Asi nejlépe je to vidět na filmech či seriálech, kde se různé verze mohou lišit třeba v kvalitě obrazu, zvuku, ale i zvukovou stopou, tedy jestli je film či seriál v originálním znění nebo s titulky. Verzí je prostě hodně a každému může vyhovovat něco jiného.

Různé weby, které nabízejí online streamované filmy a seriály zdarma, třeba jako Kukaj.to, Bombuj.si, Svetserialu.io, Sledujfilmy.io a mnoho dalších, sice nabízejí možnost sledování více verzí, ale právě z důvodu, že se o vše v zásadě starají jen majitelé webů, tak nikdy nenabídnou takovou variabilitu, jako právě FastShare.

Je tu prostě vidět síla toho, že když se o něco stará masa lidí, tak jde kvalita obrovsky nahoru, jak ukazuje třeba Wikipedia, která je také spravována vlastně všemi, a jde dnes o jeden z nejdůležitějších webů vůbec.

Jak funguje stahování zdarma a jaká jsou omezení?

FastShare nabízí možnost stahování úplně zadarmo, ale vzhledem k tomu, že existuje i placená verze, tak je jasné, že tu nějaké ty menší háčky budou. Ale není to nic hrozného, a co je nejdůležitější, omezení se nijak netýkají dostupnosti souborů nebo toho, že by se třeba do filmů přidával vodoznak, snižovala se kvalita nebo tak něco. Jednoduše řečeno můžete stahovat úplně cokoliv v plné kvalitě. Jaká tedy vlastně omezení pro stahování zdarma jsou?

Omezení rychlosti stahování

Toto je asi nejzásadnější omezení, kdy prostě stahujete maximální rychlostí kolem 350 kB/s. V praxi tedy 100 megabajtů stáhnete za přibližně 5 minut. Vzhledem k tomu, že filmy mají stovky megabajtů, ve vysoké kvalitě i gigabajtů, tak při stahování zadarmo trvá stažení takového souboru desítky minut až klidně i pár hodin (podle kvality videa a tedy i velikosti souboru).

Co se týče menších souborů, tak u těch není problém, a třeba písnička v mp3 se stáhne v řádu sekund, celá alba pak v řádu minut. Právě u velkých souborů je ale omezení rychlosti dost znát.

Omezení souběžně stahovaných souborů

Další omezení se týká souběžně stahovaných souborů, respektive že jde stahovat současně jen 1. Nejde si tedy naklikat více souborů a ty stahovat najednou, ale je potřeba postupně. Tohle omezení často ničemu nevadí, ale může se stát, že ho někdy pocítíte.

Jaké jsou placené varianty a co přinášejí?

FastShare nabízí základní 2 možnosti placeného stahování, které odstraní omezení rychlosti stahování a počtu souběžně stahovaných souborů, tedy stahujete plnou rychlostí a kolik souborů najednou chcete.

  • Tarif a neomezené stahování – Velmi příjemná varianta pro ty, kteří stahují ve větším množství. Zaplatíte si předplatné na nějaký čas (minimálně měsíc) a stahujete, kolik jen chcete.
  • Kredity na stahovaná data – Stahovat můžete také za kredity. V principu 1 kredit = 1 MB dat stažených plnou rychlostí. Tahle možnost se vyplatí těm, kteří stahují málo.

Ceník FastShare pro kredity i neomezené stahování

Cena obou variant se liší jednak podle toho, kolik měsíců/kreditů si chcete zaplatit (čím více, tím nižší je relativní cena), ale také způsobem zaplacení.

Pokud jde o platbu kartou nebo bankovním převodem, tak jde o nejvýhodnější možnost, která stojí stejně. Pokud můžete zaplatit kartou nebo převodem, určitě zvolte tuto možnost.

Ceník dlouhodobějších tarifů při platbě kartou nebo bankovním převodem

Ceník tarifu na FastShare

Ceník kreditů při platbě kartou nebo převodem

FastShare - ceník při platbě kartou nebo bankovním převodu

Ceník kreditů při platbě SMS

Zvolit můžete také placení přes SMS, kdy se cena přidá k vašemu měsíčnímu vyúčtování u mobilního operátora. Ne všichni hlavně různí menší operátoři mohou tento způsob přijímat, ale u hlavních operátorů T-Mobile, O2Vodafone by mělo být vše bezproblémové.

U placení přes SMS je ovšem daleko vyšší cena, klidně i o desítky procent, protože za tuto službu si mobilní operátoři berou poplatky, což se projeví i na ceně. Pokud můžete zvolte tedy platbu kartou nebo převodem.

Ceník FastShare při platbě SMS

Jak je možné, že je tato služba legální?

Asi se možná ptáte, jestli je vůbec služba jako FastShare legální, a jestli z ní můžete opravdu stahovat vše, co chcete. Problematika je malinko složitější a o principech toho, co (ne)smíte stahovat jsme psali zde, ale ve zkratce:

Stahovat můžete cokoliv odkudkoliv, i když třeba daný soubor není zrovna v souladu s autorským zákonem. Co ovšem nesmíte, je tyto soubory sdílet s někým dalším. U služeb jako Ulozto_cz, FastShare a další pouze stahujete, což je pro vás v pořádku. Naopak ze zákona velmi problematické může být stahování souborů přes P2P sítě (torrenty), kdy při stahování čehokoliv soubory automaticky také na čas sdílíte, čímž potencionálně porušujete zákon.

Pro vás je ale použití FastShare zcela v pořádku, pokud prostě jen stahujete. Za to vás nikdo uhánět nemůže a je to v souladu se zákonem.

Co ale samotná služba FastShare? Ta přeci soubory sdílí, tak jak to, že funguje? Podobně jako Uložto, které se sem tam s někým soudí přesně z tohoto důvodu, FastShare není službou pro sdílení nelegálních kopií autorských děl, ale prostě jen otevřenou službou pro sdílení souborů všeho druhu. Uživatelé nahrávají a sdílejí obsah, ne FastShare, a ti jsou tedy zodpovědní za to, jaký obsah nahrají.

 I když tak jde o celkem tenkou hranici, tak podobné služby u nás fungují legálně dlouhodobě a i u soudů prohrávají maximálně to, že nesmí dovolit sdílení některých jednotlivých děl. Samotné služby jsou ale legální a žádný soud neukázal, že by tomu tak nemělo být.

Filmy a seriály můžete na FastShare rovnou přehrát online

Novinkou na FastShare je i skvělá možnost toho, že videa, tedy převážně filmy a seriály, nemusíte stahovat, ale můžete si je rovnou přehrát online přímo na webu. Tato možnost je možná jen u placené verze, ale pokud zrovna nepotřebujete soubor stáhnout do svého zařízení pro pozdější potřebu, můžete tak ušetřit nějaký čas na stahování něčeho, co stejně pravděpodobně zase po zhlédnutí smažete.

Ideální je tato možnost u českých nebo dabovaných filmů a seriálů, protože u originálního znění nebývají přiloženy titulky, které je často potřeba stáhnout zvlášť.

I tak jde ale o velmi fajn funkci, která se rozhodně může hodit, a třeba i nahradí různé služby pro online sledování filmů, kdy budete mít raději právě FastShare, protože neobsahuje reklamy a vše je prostě příjemnější na použití.

FastShare Downloader & Uploader Manager

Pokud chcete, můžete v zásadě vše stahovat nebo nahrávat přímo na webové verzi FastShare, tedy prostě z vašeho prohlížeče. Jestli ale chcete i nějaké funkce navíc, jako fronta stahování, automatické nahrávání a podobné, tak se vám může hodit FastShare Download & Upload Manager pro Windows.

Aplikaci si stáhnete přímo z oficiálního webu, kde v úplně na spodní stránce najdete odkaz pro stažení „Stáhnout manažer pro PC“. Aplikaci stáhnete, nainstalujete a můžete rovnou používat.

FastShare apk pro Android

Stejně jako na Windows můžete využít aplikaci pro mobilní telefony s operačním systémem Android. Appka je ale vlastně dost podobná, jako web, jen je výhoda v tom, že prostě máte vše dostupné na jedno kliknutí na ploše. Pokud na mobilu nebo tabletu FastShare využíváte často, aplikace se vám může hodit, jinak není zase tak extra podstatná.

Odkaz ke stažení najdete na oficiálním webu na spodku stránky „Android aplikace“, případně můžete využít tohoto tlačítka, které vás rovnou zavede na Google Play, kde si aplikaci stáhnete.

Aplikaci FastShare pro Android najdete na Google Play zde

Nastavení inkasa, kdy se nemusíte o platby dále starat

Pokud využíváte tarifu pro neomezené stahování, můžete využít i inkasa, kdy se o platby nemusíte starat, a FastShare si je každý měsíc automaticky strhne z vašeho účtu, tedy vlastně stejně, jako je možné si nastavit třeba u mobilních operátorů.

Návod na nastavení inkasa FastShare najdete zde

I když jde o příjemnou funkci, když se o nic nemusíme starat, tak celkem zásadní nedostatek je vidět na první pohled, tedy je možné nastavit inkaso pouze pro měsíční platbu, která je ale relativně k ceně za každý měsíc nejvyšší. Pokud plánujeme využívat FastShare každý měsíc, a proto tedy nastavujeme inkaso, vyplatí se využívat vyšších tarifů na delší dobu, které jsou pak levnější.

Inkaso je tak celkem příjemné, ale vlastně dražší, než si jednou za 3 měsíce nebo za rok zaplatit, což vyjde o dost levněji. Jen pro srovnání, 1 měsíc předplatného inkasem stojí 99 Kč, předplatné na celý rok pak 699 Kč. Kdybychom tuto dobu platili měsíčně inkasem, tak nás to vyjde na téměř 1 200 Kč, což už je docela rozdíl.

Akce FastShare na Slevomatu

FastShare se dříve objevoval i na Slevomatu, které se mohly dost vyplatit. Poslední akce ale proběhla začátkem roku 2020, což už je docela dlouho, a i předchozí akce probíhaly vždy v intervalu několika let, takže pokud chcete FastShare využívat, nemá zase tak moc smysl čekat na výhodnější akci na Slevomatu, zvlášť když FastShare sám o sobě nabízí pravidelné výhodné akce přímo na svém webu, jako různé slevy nebo dokonce občasné neomezené stahování třeba na týden.

Pokud přeci jen chcete akce FastShare na Slevomatu sledovat, klikněte sem, a můžete si zakliknout, že vám přijde upozornění, až se nějaká objeví.

Kontakty a sociální sítě FastShare

FastShare můžete sledovat i na oficiální Facebookové stránce, kde jsou často zveřejňovány novinky, akce, slevy a prostě vše, co by vás mohlo zajímat.

Facebook FastShare najdete zde

FastShare
  • Celkové hodnocení
4.9

Celkové hodnocení FastShare.cz

FastShare nabízí obrovské množství souborů ke stažení zdarma bez jakékoliv registrace, ale také super možnost nasdílet s kýmkoliv cokoliv přes odkaz. Filmy a seriály je možné pustit rovnou online bez stahování. Všeho všudy super služba, která se co do kvality vyrovná i gigantu Uložto.

Odesílám
Vaše hodnocení
4.5 (4 hodnocení)

Podobné články

Back to top button