Stahování a sdíleníBezpečnost

Jak bezpečný je Google Disk / Google Drive?

Online bezpečnost se stává stále důležitějším tématem. Náš život se do jisté míry přesouvá na internet, ať jde o správu bankovnictví, nákupy, ale třeba také zálohování dat na cloudové služby. Kdokoliv má účet u Googlu, tak má zdarma také k dispozici Google Disk (v originále Google Drive), což je úložiště, na které si můžete nahrát jakékoliv soubory, ale také vytvářet dokumenty, tabulky, prezentace nebo cokoliv jiného, a to vše máte přístupné odkudkoliv, kde je internetové připojení.

Soubory je možné také sdílet s dalšími uživateli, kteří si je mohou prohlížet, stáhnout, nebo upravovat. Samozřejmě soubory sdílet nemusíte s nikým, a Google Disk tak může sloužit jako velmi příjemný způsob zálohování i trochu citlivějších dat. Účet u Googlu má dnes téměř každý, takže se i nabízí využívat Google Disk jako velmi příjemnou variantu zálohování zdarma, kdy každý dostane zdarma prostor 15 GB, což pohodlně stačí komukoliv, kdo si neukládá velké soubory.

Jak je na tom ale Google Disk s ochranou a zabezpečením vašich dat? Pro vaši jistotu se podrobněji podíváme na zabezpečení Google Disku a odpovíme na otázku, jestli je Google Disk bezpečný?

GOOGLE DISK NAJDETE ZDE

Klíčové vlastnosti a funkce Google Disku

Google Disk primárně nabízí uživatelům možnost ukládat své soubory v cloudu, ale poskytuje také velké množství dalších funkcí. Zde je jen hrstka funkcí, které Google Disk nabízí:

 • Na Disk Google lze nahrát libovolný typ souborů
 • Prostor s daty je soukromý
 • Soubory lze sdílet s dalšími uživateli zadáním e-mailu nebo přes odkaz
 • Na disku můžete upravovat a vytvářet soubory
 • K dispozici je výběr aplikací – například čtečka PDF a podobné
 • Můžete pracovat offline

Google je technologický gigant a u zabezpečení disku si dává maximálně záležet. Jakýkoliv únik dat kvůli chybě v systému by znamenal obrovský skandál, ale také by poškodil důvěryhodnost této firmy. Vždy se může objevit chyba, ale jestli věřit zabezpečení nějaké společnosti, tak Google bude na samotném vrcholku.

Záruka zabezpečení dat na Google Disku

Další klíčovou funkcí, kterou Disk Google podporuje, je to, že je celý systém bezpečný a že berou zabezpečení Disku Google velmi vážně. Aby uživatelé měli klid, zavedli řadu bezpečnostních opatření. Mezi tato bezpečnostní opatření patří:

 • Dvoufaktorové ověřování pro přístup k vašemu účtu Google
 • Disk Google má šifrování SSL.
 • K ochraně všech souborů a dokumentů odesílaných z Disku Google se používá silné šifrování TLS.
 • Šifrovací klíče používané k šifrování dat jsou také šifrovány.
 • Data na Google Disku jsou znovu zašifrována

Jedním slovem, pro většinu postupů je Disk Google bezpečnou službou, ale stále existují způsoby, jak zvýšit zabezpečení Disku Google.

Jak bezpečněji používat Google Disk

Pokud vás chcete ještě více zvýšit zabezpečení Google Disku, pak vám naše hlavní tipy pomohou bezpečněji používat Disk Google:

 • Zabezpečte připojení i zařízení – Přístup na Google Disk na nezabezpečené síti může být velmi riskantní, bez ohledu na ochranu, kterou Google zavedl. Pokud vaše síť není zabezpečená nebo používáte síť veřejnou, tak někdo vždy může vaše data odchytávat. Samozřejmostí by pak měly být pravidelné aktualizace operačního systému a používání ověřeného antivirového programu
 • Chraňte své heslo – Ochrana hesla a ověřovacích údajů je zásadní, pokud chcete chránit soubory. Z vašeho účtu Google můžete získat přístup k informacím o svém hesle a zjistit, kdo přistoupil k vašemu účtu. Doporučujeme také zapnout dvoufaktorové ověřování, kdy je kromě hesla potřeba zadat další údaj, například kód z SMS, který vám přijde na telefon.
 • Sdílejte zodpovědně – Jedna z nejlepších funkcí Google Disku je možnost sdílet soubory. Může jít ale také o největší bezpečnostní riziko, pokud své soubory sdílíte s nesprávnými lidmi. Vždy přemýšlejte o tom, s kým své soubory sdílíte, a využijte možnosti omezeného sdílení, které lze ovládat z vašeho účtu Google Disku.

Podobné články

Back to top button