Koktejl

Jak si vybrat ten správný smartphone pro vás

Smartphony jsou mnohem složitější, než bývaly, takže neexistuje žádná univerzální odpověď, pokud jde o nalezení nejlepšího smartphonu. Správný smartphone je ten, který vyhovuje vašim potřebám nejen dnes, ale i v budoucnu. Měl by mít všechny funkce, které nyní potřebujete, a měl by být schopen zvládnout jakékoli nové aplikace nebo služby, které se mohou objevit v příštích pár letech.

A i když dnešní smartphony mohou přijít s nekonečným množstvím funkcí, existují některé klíčové věci, které byste měli při výběru nového telefonu zvážit.

Faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru smartphonu

Cena

Váš rozpočet určuje, kolik můžete za smartphone utratit, a také ovlivňuje, jaké funkce můžete v telefonu mít. Pokud máte omezený rozpočet, možná budete muset něco obětovat. Pokud však máte na koupi trochu více peněz, existuje spousta skvělých telefonů, které nabízejí více než jen elegantní design nebo dobrou výdrž baterie.

Dobrou zprávou je, že na trhu je nyní spousta skvělých možností v poměru cena/výkon, jako je mobil Honor x8 5g, takže si můžete najít takový, který je ideální pro váš rozpočet.

Velikost

Pokud kupujete smartphone poprvé, jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba při výběru modelu zvážit, je jeho velikost. Při nákupu zařízení se budete chtít ujistit, že dostanete takové zařízení, které vám pohodlně padne do ruky a není příliš objemné.

Pokud držíte telefon neustále oběma rukama a rádi na něm sledujete videa nebo hrajete hry, pak může být cestou pořízení něčeho s větší obrazovkou. Ale pokud je pro vás důležitá schopnost používat jednu ruku, pak může mít větší smysl pořídit si něco menšího.

Telefony Honor

OS

Operační systém (OS) je software, díky kterému bude váš telefon fungovat. Obecně existují dva hlavní typy operačních systémů pro chytré telefony: Android a iOS. Oba systémy mají své (ne)výhody, takže je důležité, abyste si vybrali ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Pokud si rádi hrajete s telefonem a přizpůsobujete si jeho nastavení, pak může být Android tím správným řešením.

Pokud je však pro vás důležitá schopnost dělat věci rychle a chcete zařízení, které se snadno používá, pak může být iOS (tedy v praxi telefony iPhone) pro vaše potřeby vhodnější.

Úložný prostor

To, co budete potřebovat v úložišti, bude záviset na tom, jak plánujete svůj smartphone používat. Pokud jste fanouškem fotografování a natáčení videa, pak se budete chtít podívat na kapacitu úložiště, aby všechny vaše fotografie, videa nebo aplikace pojala. Kvalita fotografií od roku 1996, kdy vznikl první smartphone (to to letí), šla obrovsky nahoru, a i jedna fotka z mobilu může zabírat megabajty nebo i desítky megabajtů. Vyčerpat tak kapacitu menšího úložného prostoru může být otázka pár fotografováním strávených odpolední.

Obecně platí, že čím více úložného prostoru máte, tím více věcí si můžete v telefonu ponechat. Budete také chtít zvážit, kolik místa vyžaduje každá aplikace, kterou používáte, protože některé aplikace, například hry, zaberou mnohem více místa než jiné.

Baterie

Když uvažujete o koupi nového smartphonu, výdrž baterie je velký problém. Pokud vám neustále dochází energie, pak by možná stálo za to poohlédnout se po některém z telefonů, které mají dobrou výdrž baterie. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je zvážit, jakou spotřebu energie budete pro svůj smartphone používat.

Pokud telefon používáte pouze pro základní produktivní aplikace a e-mail, je nepravděpodobné, že budete potřebovat telefon s velkou baterií, a přesto vám vydrží nabitý celkem dlouho.

Pokud však na smartphonu hrajete hry nebo sledujete filmy, budete se chtít podívat na výdrž baterie v hodinách, protože tyto úkoly mají tendenci spotřebovávat více energie, zejména při dlouhém používání.

Závěr

Neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď, pokud jde o výběr toho správného telefonu pro vás, ale nezapomeňte před nákupem zvážit, jaké typy vlastností a funkcí jsou pro vás nejdůležitější. Pokud se při rozhodování o tom, který chytrý telefon byste si měli pořídit, nedaří, pak by vám výše uvedené tipy měly pomoci zúžit možnosti.

Podobné články

Back to top button