Sdílení obsahu

Zkouknito.CZ online zdarma – filmy a seriály ke sledování

Zkouknito.cz – online filmy a seriály v HD kvalitě zdarma

Zkouknito.cz je web, který nabízí online sledování videí v zásadě všeho druhu. Najdete na něm filmy a seriály v HD kvalitě, trailery, hudební klipy, vtipná videa a skeče, a v zásadě cokoliv dalšího si představíte. Videa jsou k puštění zcela zdarma i bez registrace.

Při recenzování je ale Zkouknito poměrně složité zhodnotit a porovnat s konkurencí, hlavně pak proto, že ve svém oboru je poměrně unikátní, a tedy ani vlastně žádnou extrémní konkurenci nemá.

Podíváme se na to, pro koho je Zkouknito super volbou, a také naopak pro koho se tato streamovací služba zase tak moc nehodí a bude lepší se poohlédnout trochu jinde.

FILMY A SERIÁLY ZDARMA KE STAŽENÍ NAJDETE NA ULOŽTO.CZ

Nabídka filmů online zdarma na Zkouknito

V patičce webu najdeme informaci o tom, že se na Zkouknito nachází kolem 45 tisíc videí (ve druhé polovině roku 2021). Na jednu stranu je to dostatek ke koukání na celý život, ale vzhledem k množství filmů, seriálů, a vlastně i faktu, že tohle je jen nějaké procento obsahu webu, je to vlastně dost malé číslo.

To si ověříme v zásadě dost snadno, když zkusíme vyhledat nějaké free filmy nebo seriály. Hodně často prostě to, co hledáme, nenajdeme. U seriálů pak třeba jen některé epizody, ale ne kompletní série. Je to možná zhýčkanost, ale je fajn nemuset hledat každý díl někde jinde, ale mít vše na jednom místě.

Je to trochu škoda, protože obsah na Zkouknito nahrávají uživatelé, a u jiných služeb tento model funguje velmi dobře. Služby jako Ulozto nebo FastShare nabízejí miliony nebo i desítky milionů souborů, a nejenom že v zásadě libovolný film nebo seriál najdeme, dokonce si můžeme vybrat z řady verzí, a to jak co se týče kvality videa, tak jestli chceme dabovanou nebo titulkovanou verzi. V tomhle ohledu prostě Zkouknito.cz dost zaostává a pokud si chcete pustit něco mainstreamového, pravděpodobně uděláte lépe, když půjdete jinam. To ale vůbec neznamená, že by Zkouknito bylo k ničemu, jen je potřeba vědět, co vlastně na webu najdete.

Zkouknito je super pro fanoušky tureckých seriálů nebo Violetta

Zkouknito si našlo velmi zajímavou část trhu, kdy zaplňuje poptávku po poměrně netradičních formátech, jako jsou například telenovely, turecké seriály nebo hledaný seriály Violetta. Tyto pořady jsou ve velké oblibě hlavně proto, že není zase tak moc potřeba znát předchozí příběh a je možné „naskočit“ téměř kdekoliv. Často jsou tyto telenovely nebo turecké seriály velmi dobrou kulisou k domácím pracím.

Není potřeba se soustředit, protože dialogy jsou tak přímočaré, že stejně víme, o co asi jde, a když nám něco unikne, tak nevadí, stejně pravděpodobně nešlo o žádnou hlubokou myšlenku.

Jde prostě o pobavení, a právě tady Zkouknito dost vede. Můžeme si vše pustit zadarmo, a že nějaká epizoda sem tam chybí, není zase takový problém. Zatímco na jiných službách typu Uložto by bylo potřeba videa stahovat nebo se proklikávat hromadou reklamy třeba jako na Sleduj filmy či Bombuj, tak tady u Zkouknito zvedáme palec nahoru, protože je to prostě pohodlné. Pustíte video a koukáte nebo posloucháte.

Zkoukni to nabízí hlavně velké pecky jako Harry Potter

Jestli už hledáte filmy nebo seriály ke sledování, je potřeba hledat opravdu velké filmy, které zná vlastně úplně každý. Třeba Harry Potter je super příkladem, který se na Zkouknito hledá docela hodně. Zrovna celá série na Zkouknito je a má stovky tisíc zhlédnutí.

Jakmile ale zkusíte něco jen malinko ne tolik známého, asi narazíte. Je to trošku škoda a možná motivování lidí, aby nahrávali aktivněji obsah, by rozhodně neuškodilo. Takto je bohužel vždy obrovské minus za málo obsahu, které je ovšem zcela zásadní. Jiné služby mají sice také své zápory, ale prostě nabízí daleko více a konzistentně na nich najdeme, co hledáme.

Reklama je překvapivě vypnutelná a není jí moc

Jedním z velkých kladů Zkouknito je málo reklamy. Už jsme to zmínili, ale někdy se proklikávat záplavami oken a karet, než se video spustí, je otrava. Na Zkouknito je to s reklamou v pohodě, a co je super, je možné mít zapnutý blokátor reklamy, a stále mít možnost pouštět videa. To u jiných streamovacích webů možné není, nebo je to minimálně dost komplikované.

Shrnutí Zkoukni to.cz

Všeho všudy jde co se použitelnosti týče Zkouknuto velmi příjemnou službou s málo reklamy. Nabízí velmi zajímavý výběr telenovel nebo tureckých seriálů, ale jakmile nejde zrovna o filmy jako Harry Potter, asi moc tuhle službu chtít používat nebudete.

Přestože obsah nahrávají sami uživatelé, což někde jinde funguje velmi dobře, tak tady prostě celému webu dost podkopává nohy právě nedostatek obsahu, kdy v zásadě nemá smysl službu používat, když se chcete podívat na nějaký film nebo seriál. Jiné weby (u seriálů třeba Najserialy SK) tohle zvládají mnohem lépe a konzistentněji na nich najdete, co potřebujete.

Problém pak samozřejmě je v tom, že na tyto weby se zaměřují různé filmové asociace a míří na ně svými žalobami. To znamená například uzavření webů jako FreeFilm.to nebo FreeSerial.to.

Zkouknito
  • Celkové hodnocení
4

Zhodnocení Zkouknito.cz

Nabídka filmů a seriálů za konkurencí pokulhává, ale Zkouknito si našlo část trhu s tureckými seriály a telenovelami, které jsou daleko pohodlnější na puštění díky málo reklamy a možnosti si zapnout blokátory reklam.

Odesílám
Vaše hodnocení
4 (6 hodnocení)

Podobné články

Back to top button