Sdílení obsahu

Kukaj to CZ – sledujte zdarma filmy a seriály online

Kukaj.to je plný filmů, seriálů i dokumentů

Kukaj.to, jak název napovídá, je web, na kterém najdete zdarma filmy, seriály, ale poměrně netradičně nabízí ke sledování také dokumenty, což není na podobných stránkách běžné, ale o to příjemnější je to překvapení pro ty, kteří právě tento formát sledují nejraději. Na Kukaj.to najdete také videa z natáčení, rozhovory a další zajímavosti o seriálech a filmech, které sice nutně není potřeba vidět, ale často pak můžete vytasit nějakou zajímavou historku nebo funfact, kterou ohromíte své okolí.

SERIÁLY A FILMY SI MŮŽETE ZDARMA STÁHNOUT Z ULOZTO.cz

Název webu Kukaj.to napovídá, že jde o stránky slovenské, ale pravda je to jen napůl. Web je sice opravdu ve slovenštině, ale jde jen o  menu nebo další relativně nepodstatné texty. Videa, tedy ten hlavní obsah, jsou takřka vždy opatřena právě českou lokalizací, ať jde o dabing, titulky nebo obojí.

Když si rozkliknete video, snadno si jen vyberete zdroj, odkud se má video načítat, a také jazykovou verzi, která vám nejvíce vyhovuje.

Film i seriály na Kukaj to si snadno zařadíte podle dostupného dabingu nebo titulků

K vyhledání filmu nebo seriálu můžete použít klasický vyhledávač (vyhledávat můžete originální název, ale také český nebo slovenský název). Velmi pěkné je pak řazení do kategorií, které najdete přímo nad seznamem filmů a seriálů.

V levé části si vyberete, jestli hledáte film nebo seriál. V pravé části pak jestli chcete dabing, titulky nebo vše. Níže pak máte specifičtější řazení jako popularitu, hodnocení podle databází IMDb nebo ČSFD, aktuality nebo nejnověji přidaná videa. Během Vánoc se pak může nabídka rozšířit, kdy si jen zakliknete, že chcete sledovat vánoční filmy, a v nabídce uvidíte řadu pohádek nebo filmů s vánoční tématikou.

V tomto ohledu nabízí Kukaj.to opravdu jednu z nejlepších nabídek řazení a filtraci, kdy navíc majitelé webu myslí na to, v jaké sezóně jsme a které filmy nebo seriály se pravděpodobně sledují nejčastěji, a tedy je také divákům nabízí co nejdostupněji a nejpohodlněji.

Nabídka filmů a seriálů na Kukaj.to CZ je opravdu skvělá a velmi aktuální

Ať hledáte v zásadě cokoliv, tak to na Kukaj.to najdete. Jestli hledáte starší zahraniční film nebo naprosto novou českou pohádku, tak je téměř jistě najdete. U zahraniční tvorby a hlavně amerických filmů a seriálů nejde o zase takové překvapení a i konkurenční stránky nabízí velmi podobnou nabídku, ale hlavně u české tvorby jde o naprostou špičku, takže tady musíme opravdu pochválit.

Jak jsme již psali na začátku článku, velmi pěkná je i nabídka dokumentů, kdy vlastně automaticky Kukaj.to překonává prakticky veškerou konkurenci, která dokumenty nenabízí takřka vůbec.

Všeho všudy velmi kvalitní práce a vymazání části obsahu, která zavřela například web Topserialywebům jako Bombuj.si přidala spoustu práce, si na Kukaj.to vlastně ani nevšimnete.

Velmi pěkná je také kvalita videí, kdy můžete sledovat v zásadě kopírované verze z disků nebo přímo z televize. Naštěstí jsou pryč doby natáčeného videa z kina, na které se téměř nedalo koukat.

NENAŠLI JSTE, CO JSTE HLEDALI? VYZKOUŠEJTE ULOZTO.cz

Super funkcí na Kukaj.to CZ je i přehrání rozkoukaných videí

Podobně jako na Netflixu si i na Kukaj.to můžete snadno a rychle pustit rozkoukaná videa. Je potřeba se zaregistrovat, ale to by neměl výt problém a využít můžete řady způsobů přihlašování jako přes Facebook, Google účet, Twitch nebo Twitter, i když bychom v tomto případě rozhodně doporučili možnost přihlašovacího jména a hesla.

Když po registraci a přihlášení rozkoukáte film nebo seriál, ale z nějakého důvodu je nedokoukáte, tak si nemusíte pamatovat, kde jste skončili. Jen kliknete v menu na „Rozpozerané“ a vyberete si video, které chcete dokoukat.

S množstvím reklamy je to bohužel horší

Každý web podobného zaměření je holt prošpikován reklamou, která se v zásadě otevírá při kliknutí na cokoliv, hlavně pak při spouštění jakéhokoliv videa. Na Kukaj to je ovšem reklamy opravdu hodně. Na jednu stranu vyhledávat můžete bez vyrušování, což je velmi příjemné, ale když chceme spustit jakékoliv video, tak je reklamy opravdu hodně.

Pro spuštění je rovnou potřeba si zavřít blokovače reklamy typu AdBlock, a poté se smířit s tím, že holt nějaké to okno s různorodým obsahem (od celkem neškodných až po obsah pro dospělé) je potřeba zavřít. Není to nijak zábavné, na druhou stranu ono zavírání trvá přibližně 20 sekund, což je pořád MNOHEM lepší, než je situace v běžné televizi, kdy je potřeba překousnout 5 nebo i více minutové reklamní spoty, které nejde přeskočit nebo zavřít.

Přestože zde pár procent z hodnocení strháváme, protože je reklamy opravdu o něco více, než u konkurence, tak to stále jde přežít. O moc více by už ale bylo opravdu moc, takže zde ještě můžeme říci, že jde řekněme o vyšší průměr, se kterým se naštěstí setkáváme jen u samotného spouštění videí, a nikde jinde.

Jak může vůbec podobný web legálně fungovat?

Kukaj to, podobně jako řada dalších stejně zaměřených webů, nabízí streamované filmy, seriály a další videa zdarma, což se rozhodně nemůže líbit studiím, která tento obsah za velké peníze vytváří. Morálně jde sice minimálně o velmi šedou zónu, ale z legálního hlediska jsou tyto weby téměř jistě v pořádku. Majitelé totiž obsah nemají přímo na svých serverech, ale pouze nabízejí odkaz, respektive embedovaná videa, podobně jako když někdo umístí video z YouTube na svůj web.

Podle stanoviska EU je sdílení obsahu tímto způsobem v pořádku, tedy se pravděpodobně tyto weby nemají zase tak moc čeho bát.

Studia si ovšem velmi tvrdě vyšlapují na společnosti, které reálně tento obsah nabízejí k embedování, a mají tedy kopie filmů a seriálů na svých serverech, které pak nabízí. Stále se děje, že jsou tyto servery zavírány, zabavovány a tak podobně.

Obvykle se časem objeví znovu nové, ale pro majitele webů se stramovaným obsahem může jít o problém, kdy musí videa neustále obnovovat a upravovat zdroj, ze kterého jsou videa embedována. V praxi tak občas nějaký obsah zmizí, a někdy majitelům dojde trpělivost a prostě celý web uzavřou.

Kukaj.to CZ
  • Celkové hodnocení
4.5

Celkové hodnocení Kukaj.to

Kukaj.to CZ je opravdu velmi kvalitně zpracovaný web s fantastickou nabídkou filmů, seriálů i dokumentů české nebo zahraniční tvorby. Opravdu jedinou chybou je relativně hodně reklamy, která se spouští při spuštění jakéhokoliv videa, ale i tohle jde přežít. Vše ostatní jako vyhledávání, nabídka, ale i možnost dokončení sledování rozkoukaných videí, řadí web na špičku v tomto řekněme morálně šedivém oboru streamovaného obsahu.

Odesílám
Vaše hodnocení
4 (5 hodnocení)

Podobné články

Back to top button